2022-08-28 23:21:02

Polonia Przemyśl pokonała Wólczankę Wólka Pełkińska i dopisała pierwsze trzy punkty w tym sezonie!

Polonia Przemyśl pokonała Wólczankę Wólka Pełkińska i wygrała pierwszy raz w tym sezonie. W meczu emocji nie brakowało, a kibice zobaczyli aż siedem bramek.

Już w 5. minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Krzysztof Pietluch, nie zdecydował się jednak na strzał, tylko podawał do Dominika Kędziora i piłkę w ostatniej chwili wybił obrońca gości. Na odpowiedź Polonii nie trzeba było długo czekać, cztery minuty później Abreu wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie.

Rozpędzona Polonia podwyższyła prowadzenie w 15. minucie, a z rzutu wolnego piłkę w siatce umieścił Dmytrii Sychevskyi. Około 22. minuty Wólczanka próbowała odrobić straty, jednak Taras Vakhovych z 16. metrów uderzył obok słupka. Kolejna dobra okazja nadarzyła się w 28. minucie, kiedy Dominik Kędzior znakomicie przymierzył z rzutu wolnego, skuteczną interwencją popisał się jednak golkiper Polonii. W 41. minucie gospodarze dopięli swego i zdobyli bramkę kontaktową. Kacper Benc wpadł w pole karne, dograł do Krzysztofa Pietlucha, który ograł obrońce i wyłożył piłkę Dominikowi Kędziorowi, a ten trafił do pustej bramki.

Po zmianie stron kolejny raz na listę strzelców wpisał się Abreu i było już 1-3. W 62. minucie Wólczanka kolejny raz odrobiła straty, za sprawą Krzysztofa Pietlucha, który pokonał bramkarz w sytuacji sam na sam. Dziesięć minut później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, głową uderzył Zanko Hryhorii i podwyższył prowadzenie Polonii.

Miejscowi nie składali broni i do ostatnich minut walczyli o korzystny rezultat. W doliczonym czasie gry Krzysztof Pietluch uderzył z rzutu wolnego, piłkę odbił bramkarz gości, jednak nie miał już szans przy dobitce Romana Tymchuka i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3-4.

0-1 Abreu  (9)
0-2 Dmytrii Sychevskyi (15)
1-2 Dominik Kędzior (41)
1-3 Abreu (50)
2-3 Krzysztof Pietluch (62)
2-4 Zanko Hryhorii (72)
3-4 Roman Tymchuk (90+)