2022-08-28 20:08:47

Resovia zremisowała z GKS-em Tychy i nadal pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli!

Podopieczni Tomasza Grzegorczyka wciąż nie wygrali jeszcze w tym sezonie, a dziś zanotowali kolejny remis. Resovia przez większość drugiej połowy grała w przewadze i w 80. minucie Kamil Antonik doprowadził do wyrównania.

Od pierwszych minut obie ekipy ruszyły do ataku i stwarzały sobie całkiem niezłe sytuacje. W swoich poczynaniach konkretniejsi byli gospodarze. W 23. minucie Mateusz Radecki zagrał do Wiktora Żytka, a ten pięknym uderzeniem zza pola karnego umieścił futbolówkę w siatce.

Chwilę później Rzeszowianie mogli doprowadzić do wyrównania, jednak piłka po strzale Marka Mroza, przeleciała obok słupka. Około 45. minuty znowu gospodarze ruszyli do ataku, piłkę przejął Daniel Rumin, dograł do Mateusza Czyżyckiego, jednak ten uderzył niecelnie.

Po zmianie stron miejscowi rozegrali kombinacyjną akcję i prostopadłe podanie tuż przed bramką otrzymał Daniel Rumin. Wbił futbolówkę do siatki, ale gol jednak nie został uznany ponieważ napastnik GKS-u Tychy był na pozycji spalonej. W 62. minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną otrzymał Maciej Mańka i musiał opuścić boisko.

Resovia grająca w przewadze zaczęła to skutecznie wykorzystywać i stwarzała sobie coraz groźniejsze sytuacje pod bramką rywali. W 63. minucie dobrą piłkę od Rafała Mikulca otrzymał Radosław Adamski, ale trafił w boczną siatkę. Chwilę później kolejny raz Mikulec dograł tym razem do Pawła Wojciechowskiego, jednak napastnikowi Resovii zabrakło skuteczności.

Przewaga podopiecznych Tomasza Grzegorczyka z każdą minutą była coraz bardziej widoczna i "Pasiaki" w końcu dopięły swego. W 80. minucie z prawej strony mocno po ziemi uderzył Kamil Antonik i doprowadził do wyrównania. Do końca meczu wynik już się nie zmienił i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

1-0 Wiktor Żytek (23)
1-1 Kamil Antonik (80)

GKS Tychy:  Adrian Kostrzewski -  Krzysztof Machowski (68,  Jan Biegański), Maciej Mańka,  Nemanja Nedić, Petr Buchta, Krzysztof Wołkowicz -  Mateusz Radecki (83,  Kamil Szymura),  Wiktor Żytek,  Antonio Domínguez (65,  Dominik Połap), Mateusz Czyżycki - Daniel Rumin (83, Patryk Mikita).

Resovia:  Branislav Pindroch -  Rafał Mikulec, Karol Chuchro,  Mateusz Bondarenko,  Radosław Adamski - Daniel Morys (72,  Klaudiusz Krasa),  Marek Mróz, Bartłomiej Wasiluk,  Miłosz Kałahur (46, Kamil Antonik) -  Maciej Górski (78, Hubert Karpiński), Paweł Wojciechowski.

żółte kartki: Mańka, Połap - Górski, Pindroch, Wojciechowski.
czerwona kartka: Maciej Mańka (61. minuta, Tychy, za drugą żółtą).

Wyniki meczów 7. kolejki:

Tabela Fortuna 1 ligi:

Remis na farcie 2 liga wita.

ZKS 2022-08-28 20:11:53

Dzięki za remis, wam nic nie daje, a Tychy za nami zostały.

Najgorsi w lidze 2022-08-28 20:12:36

Najsłabsza drużyna w lidze. To coś niebywałego. Grać w przewadze i ledwo zremisować.

Tam nie ma za grosz trenera, garstka kibiców co jeszcze maja cierpliwość, drużyna? Nazwałbym ich w ten sposób a klub tworzy banda niekompetentych gamoni co sprawdza tylko czy czek co miesiąc wpływa na konto. Dno Dna

Taka prawda 2022-08-28 20:14:43

Prawie zgodnie z planem sędzia pomógł bo w pi er dol jak zawsze !!!!

Kera 2022-08-28 20:28:38

Co kolejka coraz bliżej 2 ligi i co sezon zjazd ligę niżej i niech tak zostanie śmieszny klubik z śmiesznymi kibicami

~anonim 2022-08-28 20:29:25

Prawdopodobnie można powiedzieć, że mecz z szansami na więcej, ale również dużo szczęścia jak na problemy kadrowe i obraz meczu jaki był do momentu czerwonej kartki dla zawodnika gospodarzy. Dopiero gra w przewadze pozwoliła uzyskać Resovii jakąś większą inicjatywę. Do tego czasu mecz był w pełni kontrolowany przez GKS, kilka niezłych okazji na podwyższenie i nieuznana bramka. Nie ma więc powodów do popadania w hurraoptymizm, bo szerszej oceny drużyny to nie zmienia ani trochę. Kadra jest słaba, gra przeciętna, a ofensywa wręcz w ogóle nie funkcjonuje. Niezwykle ciężka przeprawa w kolejnych spotkaniach.

Dyrektor sportowy 2022-08-28 20:32:47

Panowie prezesi, po takim meczychu chyba wszyscy zasłużyliśmy na sowitą premię. Już tylko 10 pkt do top6. Ekstraklaso nadchodzimy!

Jan Tonik 2022-08-28 20:33:57

Grały my w jedenastu kopały my sie po czołach i torbach nie dały my rady wygrać remis tyż dobry zmierzamy po awans do e -winner drugiej ligi w końcu zagramy na swoim kurniku i na swojej grzędzie a tymczasem za nie zasłużony remis j e b niemy sobie Tyskie i weźmiemy panią od lodów dla ochłody Naprzód Moja gejsowio tak trzymaj !!

~anonim 2022-08-28 20:44:15

Gdyby tak móc zawsze grać z przewagę zawodnika, to może by coś z tego było. Dopiero kartka dała oddech. Nic wcześniej nie wskazywało na podniesienie się, a wiele na kolejne gole gospodarzy. Niestety, ze Skrą i w kolejnych spotkaniach znów 11 na 11 :(

bojkot 2022-08-28 20:47:56

W środe jedziemy tęczowym przegubowym na manife dość tego chcemy kopać się na wyspianskiego druga ligo wróć starajcie się panowie szroty bardziej i raźniej by już za dwa miesiące była perspektywa marszczenia grzyba na swoim podwórku

sebastian 2022-08-28 20:50:18

Po dzisiejszym sukcesie chciałbym ogłosić, że jednak nie ma potrzeby dokonywania kolejnych transferów, a kontrakt trenera zostaje przedłużony do 2030 roku.

Grzegorczyk przemówi!? 2022-08-28 20:51:48

Czy jest już dostępna konferencja pomeczowa? Chciałbym usłyszeć jak wielkim sukcesem jest ten remis i że to przełamanie i ze szanują ten punkt i że pierwsze piętnaście minut i ostatnie 10 wyglądała resowia super i że on się nie zatrudniał więc się nie będzie zwalniał a tak w ogóle to on tu same sukcesy odnosi i że nie ma kim grać bo Zabłocki dostał w łapę za szroty a Bukała tylko kłamie o frekwencji i sam nie wie co się dzieje.

Apklaun cenowa bomba 2022-08-28 20:56:55

Prawda taka, że gdyby resowia nie grała w przewadze przez 30 min to dostała by w pałę że 3:0

eWiner 2 liga 2022-08-28 20:57:17

Drogi klubie, drodzy kibice, myślimy, że już na spokojnie możemy powitać Was w naszych szeregach. Druga liga stoi przed wami otworem, u nas tez są miejsca spadkowe i tez będziecie musieli walczyć o życie w dnie tabeli. Nic się wiele nie zmieni i nie ma strachu. Spokojnie dograjcie to tak jak jest do końca i za rok kolejny spodeczek. Będziecie mogli z rezerwami Stali Rzeszów w 3 lidze gr.4 rozegrać spektakularne derby.
Jeżeli chodzi o nas to nic nie zmieniajcie, nic nie kombinujcie.. idziecie wspaniałą ścieżką, która kroczy w nasze ramiona.
Do zobaczenia po sezonie :)

Maciej Manka GKS 2022-08-28 21:01:42

Czerwona kartka ustawiła mecz. Ale tak było ugadane. Zdecydowanie mecz do wygrania dla nas Tyszan. Szkoda chłopaków, ale i takim parobkom jak Resovia czasem trzeba pomóc i się podłożyć za pare groszy z Rzeszowskich spółek miejskich. Mam auto do wymiany bo mi się turbina rozkraczyła to se na jakiegoś renaulta wymienie.

Kubic Resovi 2022-08-28 21:09:28

Nie stety do końca rundy max 10 pkt będziemy mieli więc już będzie wiadomo przed zimą ze spadniemy, i stadionu nam nie stety nie zrobią,

My 2022-08-28 21:27:17

Jesteśmy dziadami i tyle

Szymon Szuwar 2022-08-28 21:30:45

Są kur.wy tam gdzie ich miejsce.

Zenek M. 2022-08-28 21:43:09

Szuwar zmień pampersa bo się zesrałeś z podniecenia :-)

tabela 2022-08-28 21:43:25

Odwróć tabele resovia liderem :)

Anonim 2022-08-28 21:56:12

Upadek zaczął się dużo wcześniej.Niestety kibice zamiast słuchać piłkarzy ślepo wierzyli trenerowi który na pracy poprzednika i piłkarzy wywalczył awans.Rozpad drużyny nastąpił, armia zaciężna co sezon się zmienia i wcale nie zależy jej na klubie.A pseudo trener cienko w III lidzie się ma.Z piłkarzy średniaków robiło się trzon drużyny a pozbywalo robiących różnice.Szkoda gadać .Niestety to nie trener a piłkarze grają i wygrywają lub nie.Moze czas wymienić tych którzy jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności zakorzenili się w tej drużynie .Od dawna zastanawiam się dlaczego i jak jeszcze długo?

~anonim 2022-08-28 23:13:28

To już 7 mecz bez czystego konta (na 8 możliwych). Czy trener nadal utrzymuje, że jego priorytetem jest gra obronna i skupia się przede wszystkim na tym elemencie?

Obserwator 2022-08-28 23:28:21

Dramat,Nyndza,Czarna Rozpacz to Ma być duma To jest padaka rzeszowska!!!Weździe ro zp pi erdo lcie to wszystkow uj i zacznijcie budować to od nowa od niższej ligii pogonić modeli zatrudnić konkretnych chętnych ludzi którzy chcą coś osiąnąć a nie kase zwinąć ale u was mają za daleko do łba a bliżej do kielni !!!

Kres 2022-08-28 23:29:38

Żeby myśleć o utrzymaniu trzeba zrobić do przerwy 20 oczek. Dalej zaklamujcie rzeczywistość! To co prawdziwi resoviacy zrobili dla Rzeszowa ,który czekał 28 lat na te ligę wy w 3 lata....

Tak Ma Być!!!! 2022-08-28 23:32:38

Miód na Serce i na Oczy jak się reska na dno Toczy!!!Sprawiedliwość Wraca

RESOWIA JEST MEMEM 2022-08-29 10:05:40

Ten klub i jej zarząd, drużyna i sztab a na końcu garstka pozostałych kiBUCÓW. Resowia to jednak stan umysłu.

~anonim 2022-08-29 11:13:12

i pejsovia pozostanie na ostatnim miejscu i spadną to dziadostwo udało sie im zremisowac jak można im kibicowac im

Duma Rzeszowa 1944 2022-08-29 11:47:45

Odwróć tabele pejsovia na czele! Tak trzymać parrchy! Awans do 2 ligi jest wasz! Rezerwujcie już karnety, bo od przyszłego sezonu wracacie na swój kurrnik. W końcu brud i syf z koszerrnego jedzenia znikną ze stadionu Dumy Rzeszowa przy Hetmanskiej 69.

bida 2022-08-29 12:09:11

gdzie informacje o guru trenerskich z Rzeszowa panach Szydełko i Grabowski? Pytam się?

Darek P 2022-08-29 14:13:24

Jak pomyślę ile lat śmiałem z bezsilności tego zardzewiałego komentatora to wszelkie złośliwości przechodzą bokiem. Nawiasem jak puste trzeba mieć życie i do tego nas.rane we łbie , żeby pisać po 20 komentarzy tu i na innych portalach.... ćwok nie potrafi napisać nawet o zwycięstwie swojej drużyny by nie wspomnieć o Resovii