2022-08-02 15:15:49

Sprawdź polecane płyty główne z LGA 1700

Podobne tematy komputery
Płyty główne mają wiele właściwości, na które zwraca się uwagę w trakcie kupowania tej części, jednak szczególnie należy skupić się na sockecie, a więc gnieździe, do którego wpina się procesor. Jeżeli interesuje Cię płyta główna przystosowana do pracy nowoczesnych, zaawansowanych procesorów Intel, porównaj modele wyposażone w socket LGA 1700. Poniżej znajdziesz kilka polecanych, bardzo dobrych produktów w tej kategorii.

LGA 1700 – co wyróżnia to gniazdo?

Wszystkie płyty główne z socketem LGA 1700 są przeznaczone do obsługi 12. („Alder Lake”) i 13. („Raptor Lake”) generacji procesorów Intel. Premiera tego standardu miała miejsce w ostatnim kwartale 2021 roku. Bezpośredni następca LGA 1200 zgodnie z nazewnictwem ma aż 500 pinów więcej. To z kolei wymusiło zmiany konstrukcyjne, m.in. wydłużenia procesora (i gniazda) o 7,5 mm. Czy płyty główne z LGA 1700 są warte swojej stosunkowo wysokiej ceny i należy rozważyć ich zakup? Cóż, jeżeli planujesz korzystać z bardzo wydajnych procesorów Intel 12. lub 13. generacji, to po prostu zakup obowiązkowy.

Oto kilka interesujących, rekomendowanych płyt głównych, które mają wbudowany socket LGA 1700. Ich producentami są takie marki jak Gigabyte, Asus czy ASRock.

ASRock Z690 AQUA

W połowie 2022 roku cena płyty głównej Z690 AQUA przekracza zawrotne 6700 zł. To jednak potężna płyta główna stworzona z myślą o użytkownikach gotowych zainwestować duże pieniądze w sprzęt do zadań specjalnych. Ta limitowana edycja płyty głównej ASRock wyróżnia się futurystycznym wyglądem, dopracowanym monoblokiem wodnym czy pięknym oświetleniem RGB LED. Przepływ sygnału jest nadzwyczajnie dobry za sprawą gniazda PCIe5.0 z innowacyjną technologią montażu powierzchniowego.

Asus ROG Strix Z690-A Gaming WiFi D4

Jedną z najbardziej zaawansowanych płyt głównych stworzonych z myślą o gamingu jest model firmy Asus kompatybilny z 12. generacją procesorów Intel. Jak przystało na podzespół klasy premium, działa wydajnie, ale i wygląd został dopracowany w detalach (konfigurowalne oświetlenie RGB, wykończenie ze szczotkowanego metalu). Kupno tej płyty jest inwestycją w zaawansowane chłodzenie i świetną jakość połączeń.

Gigabyte Z690 Aorus Elite DDR4

Wydajna gra? Połączenia bez zakłóceń? Stabilne zasilanie? Jeżeli interesują Cię wszystkie te kwestie, rozważ kupno modelu Z690 Aorus Elite od Gigabyte, który stwarza możliwość późniejszego podkręcania procesora.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij