2022-07-02 13:57:13

sparing: Piast Gliwice - Stal Rzeszów 2-0

Stal Rzeszów przegrała kolejny mecz sparingowy. Tym razem piłkarze z Rzeszowa musieli uznać wyższość Piasta Gliwice.

Od początku lepiej w ten mecz weszli zawodnicy Piasta, już w 10. minucie składna akcja pozwoliła im objąć prowadzenia, a na listę strzelców wpisał się Rauno Sappinen. Kilkanaście minut później dobrą sytuację wypracowała sobie również Stal, jednak strzał Patryka Małeckiego wybronił Karol Szymański.

Przed zakończeniem pierwszej połowy obie drużyny miały jeszcze szanse na zdobycie bramki, jednak bramkarze zachowywali czujność. Po zmianie stron mecz jeszcze bardziej się zaostrzył i w samej końcówce Piast nie dał szans rywalom. Najpierw efektownym wolejem uderzył Tomasz Mokwa, jego strzał został jednak obroniony, a piłkę do bramki po dobitce wpakował Oskar Leśniak.

1-0 Rauno Sappinen (10)
2-0 Oskar Leśniak (90)

Piast Gliwice - Stal Rzeszów 2-0 (1-0)

Stal Rzeszów: I połowa: Pęksa – Marczuk, Góra, Poczobut, Głowacki – Kotwica, Wolski, Sadłocha – Michalik, Małecki, Prokić.
II połowa: Kaczorowski – Polowiec, Wrona, Poczobut (76′ Paśko), Głowacki (60′ Oleksy) – Kłos, Kotwica (60′ Piotrowski), Wolski (60′ Szczypek), M. Olejarka – D. Olejarka, Piątek.

Piast Gliwice: I połowa: Szymański - Reiner, Czerwiński, Mosór - Pyrka, Kaput, Hateley, Chrapek, Holubek - Sappinen, Wilczek
II połowa: Plach - Munoz, Huk, Kamiński - Mokwa, Łuczak, Tomasiewicz, Katranis, Vida - Ameyaw, Toril

Wynik kompletnie nie odzwierciedla gry na boisku. Stal znacząco dyktowała warunki i przeważała grę. Niestety brak finalizacji przesądził o przegranym sparingu. Bardzo dobra postawa 2 garnituru. Zdecydowanie mocno się zaprezentowali. szkoda straconej bramki przez głupotę w 6 minucie i na rozluźnieniu w 90 minucie. Gdyby doszło do finalizacji wszystkich akcji byłoby już spokojnie na wyniku 2:4 dla Rzeszowa.
Brak napastnika typowego widoczny gołym okiem, obrona radzi sobie zdecydowanie lepiej ale nadal popełniamy błędy.

Wszyscy narzekają na brak wzmocnień i transferów. W tym sezonie ich nie będzie.. czego nie rozumiecie? Stal ma na głowie mocne i drogie kontrakty z zawodnikami, którzy na spokojnie w tym sezonie wywalczą minimum środek tabeli. Wszystkie fundusze idą na rozbudowę bazy treningowej. To kosztuje setki milionów złotych. W przyszłym sezonie bedą wzmocnienia i realna walka o Ekstraklasę z zapleczem treningowym jakiego nie powstydziłby się zespół z Benefici czy Legia. To nie budyneczek na darowanych ziemiach z miasta i szeklach z Handlopeksu.

W tym sezonie będzie walka o najwyższe cele bo jest mocny i ambitny skład i jeżeli się uda to pięknie, jeżeli nie to nic się nie dzieje. W kolejnym sezonie ruszymy z kopyta i znów awansujemy z bezpośrednich miejsc. Więcej pokory i spokoju. Czas to tylko piasek w klepsydrze. Nie sposób awansować i spaść.. Liczy się awans i walka o następne najwyższe cele.

Skomleć mogą tylko przyszli spadkowicze z Rejsowi. Dla nich derby i utrzymanie to szczyt możliwości i ambicji. My walczymy o więcej i na spokojnie idziemy po więcej .. konsekwentnie. Gdy my będziemy w Ekstraklasie nasze rezerwy będą w 3 lidze rozgrywać derby z pierwszym garniturem rejsowi. Taka prawda :)

~anonim 2022-07-02 14:15:18

Kto spłaci długi Stali Rzeszów?

Ostap 2022-07-02 14:16:49

Kto pisał ten komentarz?. Fajne do mementu wpieprzenia sie do Resovii. To artykuł o Stali. Tyle. Kropka powinna być.

Re: BRrawo Stal 2022-07-02 14:32:39

Pycha kroczy przed upadkiem kolego ;)

SAMOWYSTARCZALNI 1944 2022-07-02 14:37:46

długi Stali Rzeszów spłacił jej właściciel i główny sponsor - Rafał Kalisz. W odróżnieniu od rejsowi w STALI sponsor inwestuje głównie swoje pieniądze a nie czeka na 'DEJ BO NAM SIE NALEŻy' Rejsowiackie skowyjce z obsRRaną zbroja widzę znów w akcji pod postami o STALI.

Rejsowia Mojrzeszów 1910 2022-07-02 14:40:10

Pycha kolego uchyliła się ku upadkowi mało co w poprzednim sezonie gdy drużyna z dna tabeli i ba farcie ugranym 11 miejscu plotła banialuki o barażach i awansie do esy. Błazny z pycha są na w22.

Kumaty Widzi ślepy pi3rdoli 2022-07-02 14:43:22

Oba sparingi są dostępne na stronie YT Piasta Gliwice. Widać na nich jakość gry obu rzeszowskich zespołów gołym okiem. Przepaść jest niemiłosierna. Stal ataki i kontra a rejsowia obrona Częstochowy i modlitwa o jak najniższa przegrana.

Ogladalem 2022-07-02 15:14:28

Piast grał juniorami ze stala

Zardzewiały Condon 2022-07-02 15:34:19

To ty kumaty oglądasz mecze Resovii ?

~anonim 2022-07-02 17:36:52

Wypad pejsy na kurnik. Won z Hetmańskiej chaRRakterne ciotki.

Rdzawy Condon łyka jak pelikan 2022-07-02 23:14:55

Tylko taki Zardzewiały Kondon jak Ty z klapkami na oczach ogląda tylko mecze swojej drużyny. Normalny kibic piłki sprawdza mecze całej ligi by mieć obiektywne porównanie. Ale co się dziwić wieśniakowi z W22 co się brata z Pisemnej za koślawe obietnice o PCLA. Tobie jak Jarek powie, że gówno to czekolada to zjesz ze smakiem. Typowy jednowymiarowy przygłuop bez chęci weryfikacji. rejsowia to jednak stan umysłu haha

Rycerzyk Kapitan Majtas 1910 2022-07-02 23:20:51

Przypomnij mi proszę bez stadionowy kundlu ile wam miasto i Tadek pomagało co? Jak za długi chcieliście spalić klub dla ubezpieczenia to kto wam załatwił przekazanie stadionu za hajs do uniwersytyetu który wam go zmodernizował. Potem komu miasto odkupiło stadion od Uniwersytetu i załatwiło sponsora tytularnego. Kmiocie nie masz pojęcia o czym mówisz. Jesteś typowym wypierdkiem i ćwierćinteligentem który powtarza co kolega z bloku powiedział przed meczem. Samo pierdzielenie bez faktów na obsaRRanej zbroi.
Gdyby nie Tadek to by Was obsRRance już dawno nie było. Wstyd robicie wszędzie nawet Was Cracovia wyjaśniła co do daty założenia wyrokiem sadu. Samozwańczy kundle.

~anonim 2022-07-02 23:45:54

przypomnij sobie szczurze spod tamy jak oddaliście miastu stadion za umorzenie długów, przypomnij sobie przekręty ze sponsorem Word, przypomnij sobie wyroki skazujące za ustawianie waszych meczów. To są fakty i nie pisz idioto bzdur o braku faktów. Ty to jesteś wiarygodny- mówisz o celowym podpaleniu budynku, to pokaż mi wyroki. Siedzisz tylko na ziemniakach w piwnicy na nowym mieście bo dalej strach wyjść i słuchasz swoich naćpanych kolesi.