2022-07-02 14:41:00

Sparing: Garbarnia Kraków - Siarka Tarnobrzeg 1-4

Pierwszy sparing w letnim okresie przygotowawczym mają za sobą gracze Siarki Tarnobrzeg. Podopieczni Sławomira Majaka w sobotę zmierzyli się z Garbarnią Kraków.

Gracze Siarki Tarnobrzeg mają za sobą pierwszy sparing przed startem sezonu 2022/23 w eWinner 2 lidze. Podopieczni Sławomira Majaka w sobotę zmierzyli się z Garbarnią Kraków, czyli rywalem ekipy z Podkarpacia w nadchodzącej kampani. Opiekun "Siarkowców" przyglądał się mi.in. Łukaszowi Lepuckiemu, byłemu bramkarzowi Czarnych 1910 Jasło.

Mecz stał na dobrym poziomie, a w pierwszym kwadransie zobaczyliśmy dwa gole. Wynik meczu otworzył Marcin Stefanik, a po chwili wyrównał Wojciech Słomka. Oba zespoły w kolejnych minutach stworzyły sobie kilka niezłych okazji, jednak tego dnia szczęście sprzyjało Siarce. W 42. minucie beniaminek eWinner 2 ligi otrzymał rzut karny, którego na gola zamienił Stefanik.

Druga odsłona kapitalnie zaczęła się dla tarnobrzeskiej ekipy. Podopieczni Sławomira Majaka na 1-3 podwyższyli w 46. minucie, a a listę strzelców wpisał się Ivan Agudo. Garbarnia starała się jeszcze nawiązać walkę z Siarką, jednak ta nie dała sobie wbić gola. Goście byli tego dnia konkretniejsi i w 78. minucie po raz czwarty cieszyli się z bramki, której autorem był Paweł Mróz.

Garbarnia Kraków - Siarka Tarnobrzeg 1-4 (1-2)

0-1 Marcin Stefanik (14)
1-1 Wojciech Słomka (15)
1-2 Marcin Stefanik (43-rzut karny)
1-3 Ivan Agudo (46)
1-4 Paweł Mróz (78)

Garbarnia Kraków: Aleksander Kozioł - Patryk Warczak, Mateusz Kardas, Donatas Nakrošius, Damian Derenda, Mateusz Nowak, Kamil Kuczak, Patryk Mularczyk, Wojciech Słomka, Jakub Kuczera, Zawodnik testowany oraz Mateusz Bartusik, Patryk Warczak, Jakub Banach, Kamil Bentkowski, Karol Dziedzic, Grzegorz Marszalik, Jakub Sutor, Zawodnik testowany.

Siarka Tarnobrzeg: Piotr Pietryga - Kacper Józefiak, Marcin Stefanik, Zawodnik testowany - Filip Krempa, Szymon Kaliniec, Zawodnik testowany, Ołeksandr Jacenko, Krzysztof Zawiślak, Cezary Stańczyk - Kamil Adamek oraz Łukasz Lepucki, Michał Bierzało, Wojciech Bieniarz, Kacper Zbyradowski, Bartosz Sulkowski, Marcel Tyl, Paweł Rogala, Piotr Kwaśniewski, Iván Agudo, Paweł Mróz, Dawid Bałdyga