2022-06-27 08:26:59

Klasa O Krosno: Wiki Sanok ostatnim spadkowiczem do A klasy [Podsumowanie 34.kolejki]

W ubiegły weekend zakończył się sezon w krośnieńskiej Klasie Okręgowej. Na zakończenie zmagań nieco odpuścili zawodnicy Cosmosu Nowotaniec, który awansował już wcześniej do 4.ligi podkarpackiej.  Dobrze spisała się drużyna z Mrukowej, a dużo goli odnotowali też piłkarze Partyzanta. Przeczytajcie podsumowanie ostatniej kolejki w tym sezonie.

Cosmos Nowotaniec, który już od kilku kolejek cieszy się z awansu do 4.ligi, odniósł porażkę (1-5) z notowanym kilka oczek niżej Tempem Nienaszów. Strzelanie rozpoczęli goście w 16.minucie, a konkretniej Arkadiusz Majka, który nieco później odnotował drugie trafienie. Swoje gole dla Tempa zapisali sobie jeszcze Krzysztof Kiełtyka, Wojciech Kiełtyka oraz Radosław Słota. Jedyna bramka gospodarzy padła łupem Deibery Andresa Murillo Renterii.

Wiki Sanok z przegraną 3-4 nad Czarnymi Jasło, a tym samym z degradacją do A klasy. Wynik otworzył zawodnik gości, Marcin Krajewski, który następnie w 35.minucie dołożył drugie trafienie. Wtedy do gry włączyli się sanoczanie, za sprawą Rafała Domaradzkiego. Gola numer trzy w ekipie Czarnych odnotował Bartosz Madeja, a końcowy wynik ustalił Mateusz Majka. Gospodarze walczyli jeszcze o dobry rezultat po tym jak między słupki celnie przymierzyli Dominik Pielech i ponownie Domaradzki, jednak musieli pogodzić się z porażką.

Partyzant Targowiska z pokaźną wiktorią nad zespołem Beskidu Posada Górna (5-0). Pierwszy do siatki celnie strzelił Hubert Wilk, a potem swoje trafienia dołożyli Jakub Frączek, Jakub Stodolak, Konrad Kubal oraz Wojciech Haznar. Frączek został także królem strzelców Klasy Okręgowej Krosno z dorobkiem 30 bramek w sezonie 2021/2022.

Szarotka Uherce nie podołała i przegrała 1-2 z wyżej notowaną Naftą-Splast Jedlicze. Wynik otworzył Dawid Cyrkiel z drużyny gości, a potem swoje trafienie dopisał jeszcze Kamil Bobrowski.  Wygraną zaliczył Start Rymanów, który w zaciętym meczu z Przełomem Besko wygrał 4-2. U gospodarzy do zwycięstwa dołożył się przede wszystkim Rafał Nikody, który popisał się hat-trickiem. Ostatni gol dla nich padł łupem Filipa Brożyny. U walczących gości, między słupki piłkę celnie przymierzyli Jakub Szybka i Kamil Kielar.

Podział punktów w Krośnie, gdzie ekipa Markiewicza zremisowała 2-2 z Zamczyskiem Odrzykoń. Wynik otworzył Rafał Głód z drużyny gospodarzy, jednak w pierwszej połowie Zamczysko wyrównało za sprawą Patryka Orzechowskiego i wyszło na prowadzenie po golu Wiktora Latkiewicza. W 69. minucie jeden punkt dla Krosna odratował Jakub Satur.

Dobrą dyspozycją popisali się zawodnicy Zamczyska Mrukowa, którzy zwyciężyli 5-1 z Ostoją Kołaczyce. Mimo tego, że to goście otworzyli wynik po udanej próbie Rafała Grzesika w 8.minucie, gospodarze nie byli łaskawi i wpakowali przeciwnikom pięć goli. Ich autorami byli kolejno: Paweł Ciuła, Kamil Bilski, ponownie Ciuła, Jarosław Twardzik oraz Ireneusz Brożyna.

Trzy bramki odnotowała Jabłonica Polska i zainkasowała trzy punkty w starciu z Przełęczą Dukla. Do wygranej przyczynili się Sebastian Meier, Mateusz Aszlar oraz Marcin Balawajder.