2022-06-26 13:46:19

Podkarpacki ZPN pokonał Świętokrzyski ZPN w swoim ostatnim meczu w UEFA Regions Cup

Podkarpacki Związek Piłki Nożnej zwyciężył 4-2 ze Świętokrzyskim Związkiem w ramach zakończenia turnieju UEFA Regions Cup.

Wynik otworzyli zawodnicy ze Świętokrzyskiego w 37 minucie starcia, lecz większość emocji i bramek przeniosła się na drugą połowę spotkania. Ta była niezwykle ekscytująca, ponieważ już chwilę po wznowieniu gry, po świetnym dograniu w pole karne, Dominik Cabała wyszedł na sam na sam z bramkarzem i zamienił swoją próbę na gola wyrównującego.

Kolejna bramka dająca prowadzenie Podkarpackiemu ZPN-owi przyszła po rzucie wolnym w 54.minucie, a jej autorem był Mateusz Wanat. Podopieczni Marcina Wołowca od tamtej pory szli jak burza. Wystarczyły niecałe dwie minuty, a Krzysztof Szymański dał ekipie z naszego województwa wynik 3-1.

Dobra passa trwała, a świetnie przymierzył z główki jeszcze Arkadiusz Staszczak, pokazując dobrą dyspozycję całego teamu tego dnia i podwyższając wynik. Kilka minut przed końcem goście zdołali wbić rywalom swoją drugą bramkę, lecz nie było to istotne w końcowym rezultacie.

Bramkarz Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej - Mateusz Krawczyk został wybrany najlepszym golkiperem turniejowych zmagań, a promocje do kolejnej fazy gier uzyskał zespół z Lubelszczyzny.

Podkarpacki ZPN-Świętokrzyski ZPN 4-2