2022-05-12 22:35:59

Eurobud JKS Jarosław przegrał w walce o brąz z KPR-em Kobierzyce

fot. Maciej Kulczyński
fot. Maciej Kulczyński
"Kobierki" okazały sie za mocne w walce o brązowy krążek! To od dzisiejszego spotkania KPR-u Kobierzyce z Eurobud JKS-em Jarosław zależało miejsce na podium w końcowym zestawieniu PGNiG Superligi Kobiet. Niestety, nie udało się jarosławiankom...
 
To nie był scenariusz jaki Eurobud JKS Jarosław sobie mógł wymarzyć. By zawalczyć o brąz w tym sezonie konieczna była wygrana z KPR-em Kobierzyce, który przed starciem miał tyle samo punktów na koncie. Kobierki nie dały jednak wyrwać sobie zwycięstwa i tym samym brązowego medalu.
 
Początek wskazywał na drużynę z Dolnego Śląska. Świetnie pokazywała się na tym etapie Mariola Wiertelak, czy skuteczna w bramce Kobierek- Beata KowalczykJarosławianki zaczęły naciskać, starały się szybciej rozgrywać piłkę i zaskakiwać rywalki, ale w końcówce pierwszej połowy zupełnie straciły tempo gry. Dwa wykluczenia w krótkim odstępie czasu otrzymała Kinga Strózik i pojawiły się nerwy, bo szczypiornistki Edyty Majdzińskiej powiększyły przewagę (13-9 w 26 minucie), gdy atak z prawej strony celnie wykończyła Natalia Janas.
 
W drugiej połowie ekipa Reidara Moistada zdołała zbliżyć się do gospodyń na trzy oczka. Zaważył jednak prosty błąd w ataku wostatnich dwóch minutach spotkania. Wykorzystały  go Kobierzyce i przypieczętowały zwycięstwo dzięki Zuzannie Ważnej.
 
- Czuję się fatalnie, był to mecz o brąz. Każdy wiedział o co dzisiaj gra. Byłyśmy tak blisko, pracowałyśmy bardzo ciężko przez cały sezon, by zdobyć ten medal. Z bólem serca to mówię, nie udało się. Jest mi bardzo przykro. Mimo, że tyle pracy włożyłyśmy, ten mecz zadecydował o wszystkim i nasze marzenia zostały przekreślone - powiedziała rozgoryczona Sylwia Matuszczyk, obrotowa Eurobudu JKS.
 
KPR Kobierzyce - Eurobud JKS Jarosław 28-23 (16-10)
 
KPR: Kowalczyk, Zima - Olek 1, Kucharska, Ilnicka, Tomczyk 2, Buklarewicz, Janas 3, Ważna 4, Wiertelak 3, Kozioł, Despodovska 10, Shupyk 2, Wicik 2, Macedo 1. 
 
Eurobud JKS: Kordowiecka, Kukharchyk, Durasinovic - Balsam 6, Gadzina 3, Dorsz, Mrden, Matuszczyk 2, Nestsiaruk 6, Guziewicz, Zimny 1, Smolinh 3, Strózik, Kozimur 2. 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 3

Rozwiąż działanie =

~anonim 2022-05-13 10:22:49 10 2

Oj dziewczyny z Eurobudowy , teraz na budowę marsz ;)

~anonim 2022-05-13 10:22:49 10 2

Oj dziewczyny z Eurobudowy , teraz na budowę marsz ;)

Mario 2022-05-13 17:26:00 2 1

Brak umiejętności rzutu z kozła i to było przyczyną porażki tyle w temacie

Anonim 2022-05-14 22:40:51 0 0

Trener medialny napompowal balon przed sezonem pięknie mówił sponsor uwierzył w jego słowa i żony i klapa po całości za małe pieniążki tego nie robili stworzyli sobie bezpieczna przystań, mam nadzieje ze jeśli ci ludzie maja trochę honoru to odejdą ze te słowa! Oby piłka ręczna w Jarosławiu się rozwijała ale bez tych ludzi

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij