2022-05-09 15:45:02

Klasa O Krosno: Lider zaliczył już trzecią porażkę z rzędu! [Podsumowanie 26. kolejki]

W weekend pograli zawodnicy występujący w krośnieńskiej klasie okręgowej. Nie obyło się bez dużych emocji. Takie dostarczył z pewnością przegrany mecz liderującego Startu Rymanów z Partyzantem Targowiska. Działo się także w Jaśle i Dukli. Przeczytajcie podsumowanie wszystkich starć.

Start Rymanów nie może odbić się od dołka! W sobotę zaliczył trzecią z rzędu porażkę, pozwalając sobie na stratę aż czterech bramek z Partyzantem Targowiska. Strzelanie rozpoczęto w Targowiskach w 14. minucie, kiedy piłkę między słupki wpakował Jakub Frączek. Przed zakończeniem pierwszej połowy ten sam zawodnik dołożył jeszcze jedno trafienie. Celni byli także Wojciech Haznar i Hubert Wilk. Dzięki tak efektownej wygranej, Partyzant może z dumą cieszyć się z trzech punktów.

W Dukli radość po ważnej wygranej Przełęczy 2-0 z Zamczyskiem Odrzykoń. Cały wynik został ustalony już przed przerwą, a autorami bramek dla gospodarzy byli Maciej Mierzejewski oraz Krystian Frączek. Drugi gol padł z rzutu karnego.

Ostatnia w tabeli krośnieńskiej klasy okręgowej, Szarotka Uherce musiała uznać wyższość Beskidu Posada Górna, który zwyciężył w tym pojedynku 2-0. Około 30. minuty piłka zatańczyła w siatce po celnym strzale Macieja Muzyki. Wygraną przypieczętował później Wojciech Golowski.

Cosmos Nowotaniec goni lidera wygrywając 3-1 z Zamczyskiem Mrukowa. Ekipa z drugiego miejsca w tabeli szybko zaczęła pracować na pozytywny rezultat, bowiem w 3. minucie gola odnotował Piotr Laskowski. Potem dołożył jeszcze jedno trafienie. Ostatniego, trzeciego gola strzelił Malik St. Prix. Bramkę kontaktową Zamczyska zapisał sobie Kamil Bilski.

Podział punktów w Nafcie-Splast Jedlicze, która odnotowała 2-2 z Tempem Nienaszów. Wynik otworzyli goście za sprawą Konrada Łukaszewskiego. Gospodarze zdołali wyrównać po strzale Kacpra Szury i dołożyć trafienie Oleha Bazhana. Tempo jednak nie dopuściło do przegranej i wypracowało remis po golu ponownie Łukaszewskiego.

Czarni Jasło zaliczyli zwycięstwo 2-1 z Przełomem Besko. Maciej Sowa jako pierwszy wpisał się na listę strzelców. Do wyrównania doprowadził zawodnik gości-Bartłomiej Kijowski. Nie udało się im jednak utrzymać remisu, a piłka między słupkami znalazła się po zwycięskim trafieniu Patryka Fryca

Po jednym punkcie i jednocześnie po jednym golu dla Jabłonicy Polskiej i Grabowianki Grabówka. U gospodarzy celny był Kamil Pelczar, a u gości Dominik Haduch. Mała, lecz cenna wygrana 1-0 dla Markiewicza Krosno z ekipą Wiki Sanok. Gola zdobył D.Jucha, a Krosno awansowało na dziewiąte miejsce w tabeli.