2022-05-02 22:10:03

Klasa O Krosno: Start Rymanów po serii zwycięstw odniósł niespodziewaną porażkę

Za nami seria spotkań w krośnieńskiej okręgówce. Lider niespodziewanie przegrał z drużyną z Jabłonicy Polskiej. Mimo porażki Start Rymanów wciąż utrzymuje wysoką przewagę nad resztą stawki.

Cisy Jabłonica Polska pokonały Start Rymanów 2-1. Tym zwycięstwem Cisy przerwały serię dziesięciu zwycięstw z rzędu lidera krośnieńskiej okręgówki. Jedyną bramkę dla Startu zdobył w tym meczu Radosław Nikody, a dla gospodarzy strzelali Kamil Pelczar i Damian Szczur

Cosmos Nowotaniec zanotował kolejne zwycięstwo. Tym razem pokonali Naftę Jedlicze 3-0. Błędy miejscowych skutecznie wykorzystywali goście. Dublet zaliczył Jesus Antonio Diaz Gomez, a jedno trafienie pod koniec pierwszej połowy dołożył Yaroslav Vlasenko.

Zamczysko Odrzykoń pokonało Przełom Besko 2-0. Pierwszą bramkę w 51. minucie zdobył Jakub Dziadosz, a wynik spotkania podwyższył Paweł Deńko, trafiając do własnej bramki.

W tej kolejce mieliśmy tylko jeden bezbramkowy remis. Taki rezultat odnotowano pomiędzy Wikami Sanok a Partyzantem Targowiska
Przełęcz Dukla pokonała Tempo Nienaszów 2-0. Dla miejscowych dwa trafienia zaliczył Krystian Frączek. W meczu Markiewicza Krosno z Zamczyskiem Mrukowa padł taki sam wynik. Dla Markiewicza bramki zdobyli Daniel Jucha i Jan Barzyk.

Szarotka Uherce, która znajduje się na samym dnie ligowej tabeli z dorobkiem sześciu punktów, zanotowała kolejną porażkę. Tym razem przegrali z Grabowianką Grabówka 1-2. Wynik spotkania otworzył Piotr Nowak, gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania za sprawą Gracjana Solarskiego. W 74. minucie do bramki rywali trafił Emanuel Orozco alvarez i wyprowadził gości na prowadzenie.

W pojedynku drużyn z dołu tabeli lepsza okazała się Ostoja Kołaczyce i pokonała drużynę Beskidu Posady Górnej 3-1. Dla gospodarzy strzelali Rafał Kurcz, Mateusz Juszkiewicz i Dawid Góra, a dla gości w doliczonym czasie gry trafił Piotr Świder.