2022-05-02 18:22:00

Raków Częstochowa ponownie z Pucharem Polski! W finale pokonał Lecha Poznań

Raków Częstochowa po raz drugi z rzędu zdobył Puchar Polski. Podopieczni Marka Papszuna w poniedziałek 2 maja 2022 roku pokonali w finale Lecha Poznań.

Mecz świetnie zaczął się dla Rakowa Częstochowa, który już w 6. minucie objął prowadzenie. Świetnie w polu karnym odnalazł się Vladislavs Gutkovskis, który najpierw wygrał w sytuacji sam na sam z Lubomirem Satką, a następnie umieścił piłkę w siatce. Podopieczni Marka Papszuna ani myśleli się zatrzymywać i szybko ruszyli do odrabiania strat.

Zespół z Częstochowy w kolejnych minutach był aktywniejszy na murawie i stworzył sobie więcej okazji bramkowych. Lech Poznań także starał się kreoawać sytuacje do zdobycia gola. Publika zgromadzona na meczu nie mogła narzekać na nudę. Dużo się bowiem działo, jednak konkretniejszy był Raków, który w 36. minucie podwyższył na 0-2, za sprawą Mateusza Wdowiaka.

Lech w końcówce pierwszej odsłony próbował jeszcze nawiązać walkę z Rakowem, ale ten dobrze prezentował się w defensywie i na przerwę schodził w lepszych nastrojach. Podrażniony zespół z Poznania po zmianie stron ruszył do ataku i w 52. minucie złapał kontakt. Dawid Kownacki wypatrzył chilę wcześniej wprowadzonego Joao Amarala, który umieścił piłkę w siatce.

W kolejnych minutach oglądaliśmy bardzo żywe spotkanie, w którym okazje stwarzali sobie zarówno jedni jak i drudzy. Lech bardzo chciał doprowadzić do wyrównania, ale więcej konkretów było po stronie Rakowa. Ekipa dowodzona przez Marka Papszuna w 77. minucie zdobyła gola na 1-3, a tym razem na listę strzelców wpisał się Ivi Lopez.

Podopieczni Macieja Skorży nie poddawali się i do ostatnich minut walczyli o korzystny wynik. Lech dwoił się i troił, a w końcówce postawił już wszystko na jedną kartę. Raków jednak wytrzymał ciśnienie i dowiózł prowadzenie do końca. Częstochowianie tym samym po raz drugi z rzędu sięgnęli po krajowe trofeum.

Lech Poznań - Raków Częstochowa 1-3 (0-2)

0-1 Vladislavs Gutkovskis (6)
0-2 Mateusz Wdowiak (36)
1-2 Joao Amaral (52)
1-3 Ivi Lopez (77)

Lech Poznań: Van der Hart – Pereira (46. Amaral), Satka, Milić, Rebocho, Murawski (73. Tiba), Karlstroem (85. Kwekweskiri), Skóraś, Kownacki (73. Ba Loua), Kamiński (78. Marchwiński). Ishak

Raków Częstochowa: Trelowski – Tudor, Petrasek, Arsenić – Sorecsu (46. Długosz), Papanikolau, Lederman, Kun – Wdowiak (72. Niewulis), Ivi Lopez (83. Arak) – Gutkovskis (72. Musiolik)

Żółte kartki: Pedro Rebocho, Skóraś, Milić - Wdowiak

Czerwona kartka: Jakub Arak (88-brutalny faul).