2022-05-02 21:00:36

Klasa O Rzeszów: Włókniarz Rakszawa zgubił punkty w starciu z beniaminkiem, a rywale zapunktowali za trzy

Za nami 25. kolejka rzeszowskiej okręgówki, w której emocji nie brakowało. Lider zgubił punkty w starciu z beniaminkiem, a Strug Tyczyn i rezerwy Stali Rzeszów dopisali kolejne trzy punkty i znów w czołówce zrobił się ścisk.

Włókniarz Rakszawa zremisował 1-1 z zespołem Woli Dalszej. Po serii zwycięstw lider musiał podzielić się punktami z beniaminkiem i zrównał się punktami z wiceliderem Strugiem Tyczyn. Wyjazdowe spotkanie nie rozpoczęło się dobrze dla Włókniarza, już w 21. minucie gospodarze objęli prowadzenie, a bramkę zdobył Grzegorz Miś. W doliczonym czasie pierwszej połowy wyrównał Grzegorz Kania i obie drużyny mogły dopisać jeden punkt do ligowej tabeli.

Strug Tyczyn skorzystał z potknięcia rywali i pewnie pokonał GKS Niebylec 3-0. Od początku było widać przewagę przyjezdnych, czego potwierdzeniem były bramki które zdobyli Kamil Żuczek, Sergii Syvyi i Sebastian Korbecki.

Znakomicie spisujące się w ostatnim czasie rezerwy Stali Rzeszów również dopisały kolejne trzy punkty. Tym razem Orzeł Wólka Niedźwiedzka musiał uznać wyższość rywali, którzy aż czterokrotnie trafili do bramki gospodarzy. Dublet w tym meczu zaliczyli Aleksander Okoń i Kacper Myszogląd i Stal II Rzeszów mogła świętować okazałe zwycięstwo.

KS Zaczenie przegrało natomiast z Błażowianką Błażowa 1-4.  Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył zawodnik gości Mikołaj Wania, szybko, bo zaledwie sześć minut później wyrównał Kacper Rączka. To jednak w wykonaniu gospodarzy było wszystko, a rozpędzeni gracze Błażowianki dołożyli jeszcze trzy trafienia. Do bramki rywali trafili Dominik Grzebyk, Wojciech Kruczek i Marcin Dobrzański w doliczonym czasie gry.

Ciekawie było również w Sokołowie Małopolskim, gdzie Sokół pokonał KS Przybyszówka 4-0. Dla gospodarzy strzelali Daniel Ziobro, Bartosz Grzesik, Michał Uram i Konrad Panek.

W pojedynku sąsiadów z ligowej tabeli Sawa Sonina przegrała na własnym boisku ze Strumykiem Malawa 0-4. W pierwszej połowie do bramki gospodarzy trafił Paweł Ślęzak, a kolejne trafienia dołożyli dwukrotnie Dawid Kierepka i Paweł Odrzywolski.

KS Stobierna pokonał Zorzę Trzeboś 3-1. Wynik spotkania już w 9. minucie otworzył Tomasz Walat strzałem głową, później do siatki rywali trafił Mateusz Dec, a w 72. minucie drugie trafienie dołożył ponownie Tomasz Walat. Honorową bramkę dla gości zdobył Damian Szeliga

Jedność Niechobrz pogrążyła drużynę Grunwalda Budziwój znajdującą się na samym dnie ligowej tabeli, wygrywając 3-0. Dla gości dwie bramki zdobył Mateusz Rachwalski, a jedno trafienie dołożył Bartłomiej Bać.