2022-05-01 21:05:41

Avia Świdnik rozniosła w pył Sokoła Sieniawa

Avia Świdnik nie dała szans rywalom. Świetnie dysponowani dzisiaj gospodarze urządzili strzelaninę na własnym boisku i trafili do bramki Sokoła Sieniawa aż osiem razy.

Od początku tego spotkania nikt nie mógł narzekać na nudę. Bartłomiej Poleszak otworzył wynik spotkania już w 9. minucie i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Sokół długo nie pozostawał dłużny i już trzy minuty później Dominik Pisarek trafił do bramki rywali i mieliśmy remis. Obie ekipy zdecydowanie lepiej radziły sobie jednak w ataku niż w obronie i w 14. minucie Wojciech Białek strzelił na 2-1. Potwierdzeniem tego było kolejne trafienie tym razem dla Sokoła, którego autorem był Dominik Ochał.

Obraz spotkania diametralnie się zmienił, gdy czerwoną kartkę otrzymał Bartosz Grasza i goście musieli grać w dziesiątkę. Gospodarze urządzili sobie niezłą strzelaninę i przed zakończeniem pierwszej połowy do siatki trafili jeszcze, kolejny raz Wojciech Białek i Dominik Kunca.

W drugiej części spotkania niewiele się zmieniło, Avia nadal była niesamowicie skuteczna i wykorzystywała każdą nadarzającą się okazję. W 69. minucie kolejne trafienie dołożył Dominik Kunca, a sześć minut później bramkarza rywali pokonał Rafał Kursa i było już 6-2.

Osłabiony Sokół totalnie nie radził sobie z rozpędzoną drużyną Avii Świdnik, co poskutkowało kolejnymi trafieniami ze strony gospodarzy. W 80. minucie na listę strzelców wpisał się jeszcze Nikita Kovalonoks, a dwie minuty później Łukasz Strug i Avia mogła świętować bardzo okazałe zwycięstwo.

1-0 Bartłomiej Poleszak (9)
1-1 Dominik Pisarek (12)
2-1 Wojciech Białek (14)
2-2 Dominik Ochał (30)
3-2 Wojciech Białek (37)
4-2 Dominik Kunca (42)
5-2 Dominik Kunca (69)
6-2 Rafał Kursa (75)