2022-04-28 12:04:02

Komu przyda się konto walutowe i jak wybrać odpowiednie?

Podobne tematy pieniądze konto bankowe

Do przechowywania waluty obcej służą specjalne konta walutowe. Umożliwiają one również wykonywanie przelewów, co pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy. Nie trzeba płacić za przewalutowanie. Osoby mające konto walutowe, mogą w ten sposób wypłacać swoje środki w obcych krajach, robić zakupy w sklepach zagranicznych i płacić za nie kartą.

O tworzeniu konta walutowego powinny pomyśleć osoby pracujące poza granicami Polski, często podróżujące za granicę, otrzymujące stałe wpływy w obcej walucie, spłacające kredy walutowe, studiujące na zagranicznej uczelni, korzystające z e-kantorów, inwestujące na rynku Forex. Konto walutowe można założyć bez wychodzenia z domu, przez Internet.

Co należy mieć na uwadze podczas wybierania konta walutowego?

Otwarcie konta walutowego umożliwia dokonywanie wpłat w oddziałach bankowych i we wpłatomatach, realizowanie wypłat i płatności. Pozwala także na otrzymywanie przelewów walutowych. Bardzo ważną kwestią podczas wybierania konta walutowego jest to, aby zwracać uwagę na to, czy trzeba płacić za jego założenie. Istotne są również opłaty związane z prowadzeniem konta. Sprawdzić trzeba, czy wydawana jest karta walutowa, z jakimi kosztami wiąże się jej otrzymanie i użytkowanie. Istotne są także opłaty dotyczące realizowania wpłat i wypłat środków. Każdego powinny interesować także koszty związane z realizowaniem przelewów walutowych zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Istotny jest także spread, który dotyczy opłat wynikających z przewalutowania transakcji. Nie można też zapomnieć o oprocentowaniu konta walutowego. Najczęściej jest ono zerowe, ale zdarzają się korzystne oferty, które chronią pieniądze przed utratą wartości.

Co jest istotne przy zakładaniu konta walutowego?

Podczas wybierania konta walutowego zawsze powinno się mieć na uwadze koszty związane z wypłatami realizowanymi w instytucjach bankowych zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Sprawdzić powinno się dostępność opcji kosztowych realizacji przelewów (SHA, OUR, BEN). Znaczenie ma również dostępność dodatkowych produktów i usług. Wiele instytucji bankowych i pozabankowych ma do zaoferowania coś nadprogramowego. Służy to do zachęcania do skorzystania z oferty, pozyskania nowych klientów. Trzeba mieć na uwadze to, że konkurencja na rynku jest spora, co działa oczywiście na korzyść klienta. Można wobec tego trafić na ofertę zawierającą walutowe konto oszczędnościowe, lokaty, dostęp do bankowego kantoru wymiany walut itd.

Na jakiej podstawie powstał ranking kont walutowych?

Najwygodniejszym sposobem na szybkie znalezienie odpowiedniego konta walutowego jest skorzystanie z gotowego narzędzia w postaci rankingu kont walutowych. Skupia on wszystkie najlepsze oferty w jednym miejscu, umożliwiając wygodne porównanie ich ze sobą. Nie trzeba odwiedzać licznych stron www w celu zapoznania się z tym, co mają do zaoferowania. Przekłada się to na ogromną wygodę, oszczędność czasu i pieniędzy. Rankingi rachunków walutowych są cały czas aktualizowane, a podczas ich ustalania bierze się pod uwagę przede wszystkim liczbę dostępnych walut, opłaty za przelewy i prowadzenie konta, koszty używania karty. Zdecydowana większość kont walutowych oferuje podstawowe waluty, czyli euro i dolary. Warto jednak mieć na uwadze to, że nie brakuje też miejsc, które mogą pochwalić się kilkudziesięcioma walutami. Można liczyć na to, że każdy znajdzie dla siebie odpowiednie rozwiązanie. Dla każdej osoby zakładającej konto walutowe znaczenie ma oczywiście kwestia opłat. Sprawdzić powinno się wobec tego to, ile trzeba zapłacić za wykonanie każdego przelewu walutowego. Aktualny ranking kont walutowych znajdziemy na: https://e-kursy-walut.pl/ranking-kont-walutowych/

Każdy chciałby, aby wszystkie operacje przeprowadzane na koncie były jak najniższe. Trzeba pamiętać o tym, że służy ono głównie do wykonywania przelewów. Warto wobec tego przejrzeć dokładnie ranking kont walutowych instytucji zarówno bankowych, jak i pozabankowych. Ich oferty są mocno zróżnicowane i to pod wieloma względami. Na podstawie rankingu można łatwo sprawdzić, czy stosowane są stałe opłaty, czy są one uzależnione od wysokości przelewanej kwoty pieniędzy. Nie brakuje też kont walutowych z darmowymi przelewami w poszczególnych walutach. Istotne jest to, aby nie trzeba było płacić za usługi, z których korzysta się na co dzień. Z informacji znajdujących się w rankingu można wywnioskować również, czy należy zapłacić za otwarcie konta i prowadzenie rachunku. Nie do wszystkich kont walutowych są przypisane darmowe karty, nierzadko trzeba za nie płacić. Ranking kont walutowych powstaje również w oparciu o łatwy i bezpieczny dostęp do niego, dodatkowe produkty, promocje bankowe.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij