2022-04-16 13:57:00

Siarka Tarnobrzeg w świetnym stylu pokonała Unię Tarnów

Siarka Tarnobrzeg na pewno chciała zrehabilitować się za ostatnią porażkę w Ostrowcu tym bardziej że grali dzisiaj przed własną publicznością. Udało im się to w świetnym stylu, gdyż pokonali Unię Tarnów, aż 5-1 i wrócili na fotel lidera.

"Siarkowcy" podrażnieni ostatnią porażką tym razem nie dali szans rywalom już od pierwszych minut. Już w pierwszych 20. minutach gospodarze mieli dobre okazje na zdobycie bramki, jednak nie zdołali umieścić piłki w siatce. W 31. minucie nastąpiło przełamanie i piłkę w siatce umieścił Ivan Agudo.

Na kolejne gole nie trzeba było długo czekać, już dwie minuty później Oleksander Yatsenko podwyższył prowadzenie na 2-0. W pierwszej połowie więcej bramek już nie padło i Siarka z dwubramkowym prowadzeniem schodziła do szatni.

W drugiej części spotkania obraz gry się nie zmienił. Nadal główną rolę w tym spotkaniu odgrywali "Siarkowcy". W 60. minucie po dośrodkowaniu Bartka Sulkowskiego piłkę w siatce po strzale głową umieścił Kacper Józefiak. Rozpędzona Siarka szybko dołożyła kolejne trafienie ponownie z rzutu różnego, autorem bramki znowu był Oleksander Yatsenko. Wydawało się, że wynik meczu już się nie zmieni, jednak nie był to jeszcze koniec emocji.

W 78. minucie goście w końcu ruszyli do ataku i honorowe trafienie zaliczył Kacper Nytko. Gospodarze postanowili szybko odpłacić się rywalom i piątą bramkę dołożył Paweł Mróz, który kilka minut wcześniej pojawił się na boisku.

1-0 Ivan Agudo (31)
2-0 Oleksander Yatsenko (33)
3-0 Kacper Józefiak (64)
4-0 Oleksander Yatsenko (66)
4-1 Kacper Nytko (78)
5-1 Paweł Mróz (81)

Siarka Tarnobrzeg: Kowal- Duda, Bierzalo, Jozefiak, Kwaśniewski, Sulkowski, Tyl, Rogala, Agudo, Yatsenko, Adamek