2022-04-16 12:55:00

Jest przełamanie Karpat Krosno! Podopieczni Dariusza Liany pokonali Orła Przeworsk 2-1

Przy Legionów wróciła nadzieja. Podopieczni Dariusza Liany w meczu z Orłem Przeworsk potwierdzili, że nie zamierzają rezygnować z walki o awans. Karpaty Krosno wygrały to spotkanie 2-1.

Dzisiejsze spotkanie dla obu zespołów było bardzo ważne. Karpaty Krosno po słabym początku musiały wrócić do wygrywania, bowiem "biało-niebieskich" w rundzie wiosennej interesuje walka o awans do 3 ligi gr. IV. Orzeł Przeworsk natomiast walczy o utrzymanie w 4 lidze podkarpackiej i punktów potrzebuje jak tlenu.

Od początku jednak lepiej prezentowali się podopieczni Dariusza Liany, którzy szybko wypracowali sobie przewagę na murawie. Karpaty stworzyły sobie więcej okazji do zdobycia gola, ale Orzeł dobrze prezentował się w defensywie. Krośnianie jednak nie odpuszczali i w 39. minucie dopięli swego, a piłkę w siatce umieścił Kamil Matofij.

W drugiej odsłonie mecz nadal toczył się pod dyktando Karpat, które za wszelką cenę chciały wygrać. Orzeł także miał swoje okazje, lecz brakowało skuteczności. Konkretniejszy za to był zespół z Krosna, który od 70. minuty prowadził już 2-0, a bramkarza gości pokonał Grzegorz Gawle

"Biało-niebiescy" w kolejnych minutach stworzyli jeszcze sobie kilka niezłych sytuacji, ale zespół z Przeworska skutecznie odpierał araki rywala. Niewykorzystane okazje się zemściły i w doliczonym czasie gry, Orzeł zdobył gola kontaktowego, a jego autorem był Karol Wilk. W końcówce goście próbowali jeszcze wyrównać, ale brakło czasu i to Karpaty cieszyły się z trzech punktów.

1-0 Kamil Matofij (39)
2-0 Grzegorz Gawle (70)
2-1 Karol Wilk (90)