2022-03-22 13:33:07

Futsal. Heiro Rzeszów słabsze w starciu z Sośnicą Gliwice

Heiro Rzeszów nie może świętować kolejnego zwycięstwa. W 19. kolejce 1.ligi futsalu nie podołali Sośnicy Gliwice i minimalnie przegrali spotkanie z wynikiem 3-2.

Rzeszowianie do Gliwic jechali z wyśmienitymi humorami po ostatnich udanych meczach i czwartym miejscu w tabeli. Starcie z Sośnicą od początku było mocno wyrównane i zapowiadało się na pełne emocji. Gospodarze wyszli na prowadzenie i w krótkim czasie strzelili dwie kolejne bramki. Nieco zdenerwowane Heiro Rzeszów postanowiło odrabiać straty i za sprawą dwóch trafień przed przerwą Michała Gąsiora znów liczyli się w grze.

“Podkarpackie dziki” po zmianie stron miały szansę na dogonienie rywala po świetnej akcji Eryka Sarzyńskiego, która zakończyła się niecelnie. Zwieńczeniem wyniku dla Sośnicy Gliwice był obroniony rzut karny przez ich bramkarza na siedem minut przed końcowym gwizdkiem. Heiro Rzeszów musiało wracać ze Śląska z brakiem punktów, ale ze świadomością  bardzo wyrównanej walki.

Sośnica Gliwice - Heiro Rzeszów 3-2 (3-2)

Bramki: Krawiec (12), Piasecki (17), Barański (18) - Gąsior (19), (20).