2022-03-21 20:05:09

Klasa O Krosno: Aż siedem bramek w jednym ze spotkań inauguracyjnych! [Podsumowanie 18. kolejki]

W 18. kolejce powróciła do gry krośnieńska klasa okręgowa. W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej dobrze pokazał się lider – Start Rymanów, który na meczu wyjazdowym w Jaśle wygrał 1-3. Co ciekawe, spora ilość bramek, bo aż siedem padła w spotkaniu Przełęczy Dukli i Wików Sanok. Przeczytajcie, co dokładnie działo się w miniony weekend.

Liderujący Start Rymanów wrócił z dodatkowymi trzema punktami na koncie w swoim pierwszym spotkaniu rundy wiosennej.  Zawodnicy z Rymanowa pokonali Czarnych Jasło 1-3. Dwoma strzelonymi golami pochwalić może się Rafał Nikody, a jedno trafienie przypisać należy Bartłomiejowi Wojtasikowi, dla którego było to pierwsze trafienie w drużynie Startu. Gospodarze mieli szansę, na jeszcze jedną bramkę, jednak rzut karny obronił Dawid Czarnecki. Dla Czarnych w drugiej połowie gola kontaktowego strzelił Paweł Kowalkowski.

Znajdujący się tuż za liderem w tabeli Przełom Besko musiał podzielić się punktami z zespołem Markiewicza Krosno. Padł tutaj remis, a kibice nie zobaczyli w tym meczu ani jednego trafienia. Zupełnie inaczej było w spotkaniu Tempa Nienaszów z Beskidem Posada Góra. Gospodarze rozgromili rywali 4-0, a bramki strzelali kolejno Konrad Łukaszewski, Arkadiusz Majka oraz Wojciech Kiełtyka. Niestety goście przez nieuwagę strzelili bramkę samobójczą, co pozwoliło przeciwnikom na podwyższenie wyniku.

Zamczysko Odrzykoń także może cieszyć się ze zwycięstwa. Na inauguracje piłkarskiej wiosny wygrali z Grabowianką Grabówka. Przed własną publicznością do siatki trafili Bartosz Lenart, Kacper Sokołowski oraz w ostatniej minucie przed doliczonym czasem gry- Łukasz Stec. Po dwóch pierwszych bramkach Grabówka nawiązała kontakt, a do siatki piłkę wpakował Dominik Haduch.

Ostatnia Ostoja Kołaczyce nie przyniosła niespodzianki. Mimo gry na własnym terenie, nie udało im się zwyciężyć w starciu z Cisami Jabłonica Polska. To goście dyktowali tempo gry i już w pierwszej połowie strzelili dwa razy za sprawą Sebastiana Meiera oraz Kamila Pelczara. Dziesięć minut przed końcem zmagań Ostoja zdecydowała się na strzał kontaktowy w wykonaniu Dawida Góry.

Jak napisali na swoich social mediach działacze Patryzantu Targowiska- “Pierwsze koty za płoty”. Ich podopieczni mogą się pochwalić cenną, ale niewielką wygraną 1-0 z Szarotką Uherce. Premierowego, zwycięskiego gola w Partyzancie z rzutu karnego w 42. minucie zdobył Jakub Frączek. Taki sam wynik padł w starciu Nafty-Splast Jedlicze z Zamczyskiem Mrukowa. Na stadionie w Jedliczach kibice cieszyli się z celnego strzału Damiana Limbergera.

Największe emocje z pewnością dostarczyli piłkarze Przełęczy Dukli, którzy strzelili zawodnikom zespołu Wiki Sanok aż pięć bramek. Pierwsze trafienie należy przypisać Radosławowi Muszce, który występuje w ekipie z Sanoka. Goście odnotowali jeszcze jednego gola za sprawą rzutu karnego Rafała Domaradzkiego. Niestety sprezentowali również przeciwnikom bramkę samobójczą. Przełęcz od 30. minuty meczu rozpoczęła strzelaninę. Dwukrotnie celny był Krystian Frączek, a wynik podwyższyli także Konrad Wajs i Tomasz Mierzejewski.

0-1 Rafał Nikody (18)

0-2 Rafał Nikody (37)

0-3 Bartłomiej Wojtasik (44)

1-3 Paweł Kowalkowski (89)