2022-03-12 16:56:23

Korona Rzeszów rundę wiosenną rozpoczęła remisem z Podlasiem Biała Podlaska

Korona Rzeszów meczem na remis z Podlasiem Biała Podlaska rozpoczęła piłkarską wiosnę w 3. lidze gr. IV. W 19. kolejce ekipie z Załęża nie udało się zdobyć cennych trzech punktów.

Na stadionie w Krasnem równo o godzinie 15 rozległ się pierwszy gwizdek trzecioligowego spotkania.  Już od początkowych chwil dało się zauważyć przewagę Korony Rzeszów, która w czwartej minucie meczu otworzyła wynik, a do siatki wpakował piłkę napastnik Mateusz Jędryas. Podlasie Biała Podlaska mimo szybkiej utraty bramki zdołała wyrównać w 25. minucie spotkania. Wszystko to za sprawą podyktowanego przez arbitra rzutu karnego, który bezbłędnie wykonał Marcin Pigiel. Pięć minut później w ten sam sposób celnie trafił zawodnik z rzeszowskiej drużyny- ponownie Mateusz Jędryas, dając prowadzenie gospodarzom 2-1 do przerwy.

Druga połowa zapowiadała się niezwykle emocjonująco, bowiem ekipa z Białej Podlaskiej wzięła się do pracy. Postanowili poprawić się w ofensywie i spróbować dogonić wynik. W 55. minucie gospodarze tracąc czujność pozwolili na gola ze strony Podlasia. Na remis celnie przymierzył Maciej Wojczuk. Podrażniona Korona próbowała budować sytuacje, jednak kończyło się to bezskutecznie. W tym starciu żadna z drużyn nie wyszła zwycięsko notując wynik 2-2.

Zespołowi z Podkarpacia niestety nie pomogła szybko zdobyta bramka na początku spotkania. Korona aktualnie zajmuje trzynaste miejsce w 3.lidze grupie IV z dość sporą stratą do lidera oraz bliską odległością do strefy spadkowej. Drużyna z Załęża do rundy wiosennej przystąpił z Danielem Bartkowskim na ławce trenerskiej. Kolejne spotkanie Korony Rzeszów będziemy mogli obejrzeć już w kolejną sobotę. Ich rywalami będzie zespół NKP Podhale Nowy Targ, który plasuje się na piątej pozycji.

1-0 Mateusz Jędryas (4)

1-1 Marcin Pigiel (25-rzut karny)

2-1 Mateusz Jędryas (30 -rzut karny)

2-2 Maciej Wojczuk (55)

Korona: Pawlus – Drozd, Kocój ż, Persak, Kardyś, Kałaska, Maślany, Karwacki, Kowal (66 Galara), Kantor, Jędryas (66 Piątek). Trener Daniel Bartkowski.

Podlasie: Bartoszek – Salak ż, Pigiel ż, Kot, Bahonko (46 Nieścieruk), Wojczuk, Chmielewski, Jarzynka ż, Kosieradzki (75 Kocoł), Andrzejuk, Ształa (80 Idzikowski)