2022-03-11 22:56:00

DevelopRes Bella Dolina Rzeszów pewnie pokonał E.Leclerc Moya Radomka Radom 3-1

Siatkarki DevelopResu Bella Dolina Rzeszów pewnie i bez większych problemów, pokonały E.Leclerc Moya Radomka Radom 3-1. Mimo niemrawego początku, „Rysice” dopisują kolejne 3 punkty w ligowej tabeli. Było to przedostatnie spotkanie rzeszowianek w fazie zasadniczej TAURON Ligi.

Ekipa z Radomia jeszcze nigdy nie zdołała pokonać DevelopResu Bella Dolina Rzeszów. "Rysice" podbudowane wielkim triumfem nad VakifBankiem w Lidze Mistrzyń, nie zamierzały dziś odpuszczać i zdecydowanie chciały podtrzymać serię wygranych.

Początek pierwszego seta nie zwiastował żadnych problemów dla rzeszowskiego zespołu. „Rysice” dosyć szybko zdołały wypracować sobie czteropunktową przewagę. Później jednak do głosu doszły siatkarki z Radomia, które dosyć szybko zdołały odrobić stratę i zaczęły budować sobie zaliczkę punktową.

Minęło kilka minut i to zawodniczki Radomki prowadziły przewagą czterech punktów. W grze gospodyń nie do końca wszystko się kleiło. Rzeszowianki popełniały błędy i zawodziły w ataku. Mimo prób zmniejszenia dystansu, nie udało się gospodyniom przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Pierwszy set padł łupem E.Leclerc Moyi Radomki Radom 25-23.

Druga partia była bardziej wyrównana. Siatkarki DevelopResu, które grały już pewniej i popełniały mniej błędów przy stanie 10-10, zaliczyły 3 punkty z rzędu i wyszły na prowadzenie, które jak się później okazało, skutecznie broniły do samego końca. Ekipa z Radomia próbowała walczyć, ale zawsze brakowało precyzji lub skuteczności. „Rysice” drugiego seta pewnie wygrały 25-22 i doprowadziły do remisu w setach.

Trzeci set tylko na początku był wyrównany. „Rysice”, które złapały już swój rytm, szybko zaczęły odskakiwać rywalkom. Bardzo skuteczne ataki Kary Bajemy i dobra gra całego zespołu pozwoliła na zdobycie aż sześciopunktowego prowadzenia. Siatkarki z Radomia przygasły i szybko przegrały tego seta, bardziej w głowach niż na boisku. Ostatecznie trzeci set zakończył się wynikiem 25-17 dla gospodyń.

W czwartym secie rzeszowiankom zaczęło wychodzić już niemal wszystko. Bardzo skuteczna gra zaowocowała zdobyciem sześciopunktowego prowadzenia już na samym początku seta. Siatkarki z Radomia już jakby przestały wierzyć, że mogą coś jeszcze dziś ugrać. Nie widać było w ich grze, aż takiego zaangażowania, jak na początku spotkania. Prowadzenie „Rysic” z minuty na minutę się powiększało i po dwudziestu minutach było już po secie i meczu. Siatkarki ze stolicy Podkarpacia wygrały ostatniego seta 25-16 i cały mecz 3-1.

Dzisiejszy mecz nie był najlepszym w wykonaniu „Rysic”, jednak najważniejsze są 3 punkty, które mogą dopisać w tabeli. DevelopRes Bella Dolina Rzeszów czeka jeszcze jedno spotkanie w TAURON Lidze. W ostatniej kolejce podopieczne Stephana Antigi zmierzą się na wyjeździe z Chemikiem Police.

MVP spotkania została Kara Bajema.

DevelopRes Bella Dolina Rzeszów – E.Leclerc Moya Radomka Radom 3-1 (23-25, 25-22, 25-17, 25-16)