2022-03-04 21:07:00

DevelopRes Bella Dolina Rzeszów pokonał po tie-breaku IŁ Capital Legionovie Legionowo

„Rysice” zrewanżowały się Legionovii za jedyną porażkę w tym sezonie. W 20. kolejce TAURON Ligi DevelopRes Bella Dolina Rzeszów pokonał IŁ Capital Legionovia Legionowo 3-2. Kibice zobaczyli bardzo emocjonujący pojedynek, w którym nikt nie chciał odpuścić.

W poprzednim spotkaniu między IŁ Capital Legionovią Legionowo a DevelopResem Bella Dolina Rzeszów, górą były siatkarki z Legionowa. Była to jedyna dotychczas porażka „Rysic” w TAURON Lidze i dziś z pewnością chciały się zrewanżować. Punkty zdobyte w dzisiejszym spotkaniu były bardzo potrzebne, bowiem do końca fazy zasadniczej sezonu pozostało zaledwie dwie kolejki. W Legionowie zapowiadał się bardzo ciekawy pojedynek.

Pierwszy set rozpoczął się od wyrównanej gry. Niestety dla rzeszowskiego zespołu tylko do stanu po 5. Później to gospodynie doszły do głosu i wypracowały sobie aż czteropunktową przewagę. „Rysice” były jakby zaskoczone bardzo dobrą dyspozycją siatkarek z Legionowa, a i same zawodziły pod wieloma względami. Niebezpieczna przewaga z minuty na minutę się powiększała, a podopieczne Stephana Antigi nie mogły nic zrobić. Trzeba przyznać, że w tym sezonie mało, który zespół potrafił aż tak zdominować siatkarki DevelopResu. Niestety pierwszy set gospodynie bardzo pewnie wygrały 25-16.

W drugim secie role znacząco się odwróciły. Co prawda rzeszowianki rozpoczęły go słabo, bo od trzech straconych punktów, ale szybko doprowadziły do remisu i gra bardzo się wyrównała. Mimo to w grze „Rysic” widać było poprawę i chęć walki. Dużo lepsza gra w przyjęciu i skuteczne ataki pozwoliły rzeszowiankom odskoczyć rywalkom na pięć punktów w połowie seta. Ekipa z Legionowa odrobinę straciła zapał po znakomitym pierwszym secie i nie stawiała już takich oporów. DevelopRes natomiast konsekwentnie wykonywał swój plan, co pozwoliło na pewne zwycięstwo 25–17 i doprowadzenie do remisu w setach.

Kolejna partia była bardzo wyrównana. Początek należał do siatkarek z Rzeszowa, które w pewnym momencie prowadziły już  pięcioma punktami. Później jednak ponownie w ich grę wkradła się nerwowość i gospodynie zdołały odrobić straty i doprowadzić do remisu po 13. Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt. Oba zespoły były zdeterminowane by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Ostatecznie to gospodynie zachowały zimną krew w końcówce i wygrały na przewagi 28-26.

Czwarty set lepiej zaczęły gospodynie, które od początku zaznaczyły swoją przewagę i wyszły na trzypunktowe prowadzenie. „Rysice” zawodziły pod każdym względem, a szczególnie w ataku, dlatego też trudno było myśleć o pozytywnym wyniku. W połowie seta co prawda udało się zniwelować stratę punktową, ale dosłownie na chwilę, bowiem siatkarki Legionovii ponownie szybko odskoczyły. Rzeszowianki nie poddawały się i próbowały niwelować stratę za każdym razem. W końcowej fazie seta gra w końcu się wyrównała i ponownie kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Tym razem jednak to ekipa ze stolicy Podkarpacia zachowała w końcówce zimną krew i zdołała wygrać czwartą partię na przewagi 27-25. O losach meczu miał zadecydować tie-break.

W tie-breaku „Rysice” w końcu zagrały na miarę swoich możliwości. Początek był wyrównany, ale później rzeszowianki doszły do głosu i pewnie ruszyły po zwycięstwo. Wypracowały sobie pięciopunktową przewagę i miały już piłkę meczową, jednak gospodynie dzielnie walczyły i zdołały trzy piłki meczowe obronić. Czwartą piłkę meczową siatkarki DevelopResu wykorzystały i wygrały tie-breaka 15-12 i cały mecz 3-2.

MVP spotkania została Magdalena Jurczyk.

IŁ Capital Legionovia Legionowo - DevelopRes Bella Dolina Rzeszów 2-3 (25-16, 17-25, 28-26, 25-27, 12-15)