2022-02-26 15:26:00

Motor Lublin pokonał na wyjeździe Hutnika Kraków

Znakomita inauguracja rundy wiosennej w wykonaniu Motoru Lublin. Lublinianie pokonali na wyjeździe Hutnik Kraków.

Zawodnicy Motoru od początku bardzo dobrze weszli w to spotkanie, od początku kontrolowani przebieg spotkania i już w początkowych minutach napierali na bramkę rywala. W 33. minucie drużyna Motoru Lublin wyszła na prowadzenie po pięknej bramce z rzutu wolnego Tomasza Swędrowskiego.

Po straconej bramce, gracze Hutnika Kraków wzięli sprawy w swoje ręce i zaczęli atakować. Po dośrodkowaniu z lewej flanki akcje zamknął Mateusz Wyjadłowski i gospodarze doprowadzili do remisu.
Druga połowa rozpoczęła się przy bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, zawodnicy musieli zmierzyć się z opadami gradu. Nie przeszkodziło im to jednak w wypracowaniu sobie kolejnych sytuacji bramkowych. W 54. minucie prowadzenie odzyskał Motor Lublin po samobójczym trafieniu Adriana Jurkowskiego.

W kolejnych minutach znów role się odwróciły i gracze Hutnika Kraków znów ruszyli do ataku. W 90. minucie znakomitą sytuację zmarnował jednak Dominik Zawadzki i gospodarze nie zdołali doprowadzić do wyrównania. Mecz zakończył się wynikiem 2-1 i Lublinianie w znakomitych nastrojach mogą wracać do domu.

0-1 Tomasz Swędrowski (33)
1-1 Mateusz Wyjadłowski (44)
1-2 Adrian Jurkowski (54)

Hutnik Kraków: Leszczyński – Zalepa, Świątek (80. Skrzypek), Drąg (80. El Bouh), Zawadzki, Chmiel (65. Lelek), Basta, Jurkowski, Stasik (68. Becht), Kitliński (65. Kieliś), Wyjadłowski

Motor Lublin: Madejski – Rozmus, Błyszko, Świeciński, Swędrowski, Fidziukiewicz (80. Firlej), Wójcik, Najemski (80. Cichocki), Ryczkowski (80. Moskwik), Ceglarz (72. Kołbon), Rak (72. Sędzikowski)

Żółte kartki: Zalepa, Drąg, Jurkowski - Rozmus

Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław)