2022-02-20 09:35:00

Miasto Szkła Krosno przegrało z Sensation Kotwicą Kołobrzeg

Kolejną porażkę w Suzuki 1 lidze mężczyzn odnieśli koszykarze Miasta Szkła Krosno. Tym razem podopieczni Radosława Soji ulegli Sensation Kotwicy Kołobrzeg.

W pierwszej kwarcie lepiej prezentowali się zawodnicy Miasta Szkła Krosno, którzy chcieli odkupić winy za ostatnią porażkę z Rawlplug Sokołem Łańcut. Koszykarze Sensation Kotwicy Kołobrzeg także liczyli na zwycięstwo. Goście starali się nawiązać walkę z ekipą z Krosna, ale ta była konkretniejsza i po pierwszej kwarcie prowadziła 29-24.

Po krótkiej przerwie, do głosu doszli kołobrzeżanie, którzy szybko odrobili straty, a mecz się wyrównał. Kibice nie mogli narzekać na nudę, a obie ekipy szły cios za cios. Krośnianie dobrze wyglądali w pierwszej odsłonie tego spotkania i ostatecznie do przerwy było 47-45.

Po zmianie stron, to Kotwica miała więcej argumentów, a jej przewaga zaczęłą rozsnąć. Podopieczni Radosława Soji niedługo po tym odrobili straty i doprowadzili do remisu po 60. Podrażnieni goście jednak nie zamierzali tak tego zostawiać i po chwili ponownie prowadzili. Miasto Szkła dzielnie walczyło, jednak w ostatniej kwarcie brakowało skuteczności.

Więcej konkretów było tego dnia po stronie Kotwicy, która w ostatniej kwarcie dopełniła dzieła zniszczenia i ostatecznie wygrała 83-74. Kolejny mecz Miasto Szkła Krosno rozegra już we wtorek 22 lutego 2022 roku o godzinie 19:00, a jego rywalem będą rezerwy Śląska Wrocław. Mecz zostanie rozegrany na wyjeździe.

Miasto Szkła Krosno - Sensation Kotwica Kołobrzeg 74-83 (29-24, 18-21, 18-24, 8-15)

Miasto Szkła Krosno: Zaguła 3, Janik 22, Sobiech 8, Jasiński 21, Rompa 5 oraz Ciesielski 5, Oczkowicz 2, Dawdo 7, Gomułka 0

Sensation Kotwica Kołobrzeg: Nelson 21, Długosz 21, Kurpisz 0, Pieloch 15, Śmigielski 11 oraz Kowalenko 2, Kutta 3, Iltrich 11, Wieczorek 0