2022-01-08 21:47:00

Kolejne zwycięstwo Rawlplug Sokoła Łańcut! Tym razem pokonał MKKS Żak Koszalin

Koszykarze Rawlplug Sokoła Łańcut odnieśli kolejne zwycięstwo w Suzuki 1 lidze mężczyzn. "Żółto-czarni" tym razem okazali się lepsi od MKKS Żak Koszalin.

Początek pierwszej kwarty był wyrównany, a oba zespoły szły cios za cios. Z czasem jednak do głosu doszła ekipa MKKS Żak Koszalin, która wypracowała sobie przewagę. Koszykarze Rawlplug Sokoła Łańcut nie zamierzali jednak tak tego zostawiać i ruszyli do odrabiania strat. "Żółto-czarni" szybko wyrównali, a następnie objęli prowadzenie.

Koszalinianie nie zamierzali tak tego zostawiać i w kolejnych minutach zespół gości starał się odzyskać prowadzenie, ale podopieczni Dariusza Kaszowskiego mądrze się bronili. Końcówka pierwszej kwarty była niezwykle zacięta, jednak ostatecznie to Żak ją wygrał 25-23. Druga kwarta przypominała końcówkę pierwszej, a zespoły szły punkt za punkt.

Łańcucianie próbowali znaleźć sposób na drużynę przyjezdnych i to w końcu się udało. Sokół w końcówce drugiej kwarty najpierw objął prowadzenie, a następnie odskoczył ekipie z Koszalina. Ostatecznie do przerwy było 48-43. Po przerwie "żółto-czarni" kotrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i utrzymywali dość bezpieczną przewagę.

Żak jednak nie poddawał się i cały czas starał się doskoczyć rywala. Ekipa Dariusza Kaszowskiego nie dała się i po trzeciej kwarcie prowadziła 66-58. Goście postawili wszystko na jedną kartę, jednak ich strata do Sokoła była zbyt duża. Podkarpacki zespół zaś nadal robił swoje i ostatecznie wygrał to spotkanie 96-79.

Rawlplug Sokół Łancut - MKKS Żak Koszalin 96-79 (23-25, 25-18, 18-15, 30-21)