2022-01-08 22:22:00

Miasto Szkła Krosno zdobyło Starogard Gdańsk! Zwycięstwo z Kociewskimi Diabłami

Koszykarze Miasta Szkła Krosno w dobrych humorach wrócą na Podkarpacie. Podopieczni Radosława Soji zdobyli Starogard Gdański i pokonali Kociewskie Diabły.

Mecz lepiej zaczął się dla Miasta Szkła Krosno, które jako pierwsze w tym meczu objęło prowadzenie. SKS Starogard Gdańsk ani myślał jednak tak tego zostawiać i szybko ruszył do odrabiania strat. Kociewskie Diabły doprowadziły do remisu, jednak goście po chwili odzyskali prowadzenie. Podopieczni Radosława Soji dostali wiatru w żagle i poszli za ciosem, wygrywając pierwą kwartę 23-15.

Krośnianie w drugiej kwarcie kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, jednak musieli mieć się na baczności. Z czasem przewaga zaczeła topnieć, ale goście zachowali spokój i po chwili jeszcze bardziej odskoczyli drużynie ze Starogardu Gdańskiego i do przerwy było 34-25. Kociewskie Diabły po zmianie zmianie stron ruszyły do odrarbiania strat, ale Miasto Szkła nie zamierzało się zatrzymywać.

W trzeciej kwarcie nudy nie było, a oba zespoły rozegrały niezłe zawody. Krośnianie nadal musieli trzymać rękę na pulsie, ponieważ gospodarze nadal groźnie atakowali, ale nie potrafili zbliżyć się do Miasta Szkła. Końcówka już jednak należała do miejscowych i Kociewskie Diabły zniwelowały stratę do czterech "oczek".

Podrażnieni podopieczni Radosława Soji doskonale weszli w czwartą kwartę i bardzo szybko odskoczyli na jedenaście punktów. Starogardzianie jednak nie odpuszczali i cały czas starali się dogonić rywala. To się udało przy stanie 67-67. Gospodarze dostali wiatru w żagle i po chwili objęli prowadzenie 69-67. Zapowiadała się więc ciekawa końcówka.

Goście przez ponad minutę nie potrafili znaleźć sposobu na ekipę ze Starogardu Gdańskiego, bowiem ta cały czas starała się bronić prowadzenia. Wyrównał jednak Szymon Szymański, co dodało skrzydeł jego ekipie. Krośnianie dopięli swego i ostatecznie wygrali to spotkanie 76-72, wobec czego powrót na Podkarpacie będzie bardzo radosny.

SKS Starogard Gdański - Miasto Szkła Krosno 72-76 (15-23, 10-11, 25-20, 22-22)