2021-10-24 21:40:00

Eurobud JKS Jarosław pokonał na wyjeździe Suzuki Koronę Handball Kielce

Szczypiornistki Suzuki Korony Handball Kielce z dobrej strony zaprezentowały się z tle Eurobud JKS-u Jarosław. Podopieczne Reidara Moistada jednak poradziły sobie z beniaminkiem i pokonały go 31-26.

Mecz lepiej rozpoczął się dla Suzuki Korony Hanball Kielce, która po sześciu minutach prowadziła 4-2. Eurobud JKS Jarosław szybko jednak doprowadził do wyrównania, ale nie potrafił wyjść na prowadzenie. Trener Reidar Moistad był poirytowany postawą swojego zespołu i po kwadransie poprosił o czas. Niewiele jednak on pomógł.

Od tego momentu osiem goli z rzędu dla Suzuki Korony Handball zdobył duet Magda WięckowskaMagdalena Kędzior. Po trafieniu tej drugiej w 24. minucie z kontry kielczanki prowadziły już 14-11 i na trybunach zapanowała olbrzymia radość. Mało tego, po chwili Kędzior miała szansę jeszcze powiększyć przewagę, ale nie trafiła w sytuacji sam na sam z bramkarką.

Od początku drugiej połowy zawodniczki Eurobud JKS-u Jarosław zaczęły grać zdecydowanie lepiej. Swój koncert miała prawoskrzydłowa Magdalena Balsam, która po zaledwie dziesięciu minutach zdobyła aż sześć bramek. W dodatku miała stuprocentową skutecznośź, wobec czego przyjezdne prowadziły 21-18.

Chwilę później po trafieniu z drugiej linii Marty Rosińskiej, kielczanki przegrywały 20-21. Od tego momentu przez pięć minut nie zdobyły jednak gola i zrobiło się 20-25. Kielczanki stać było jeszcze na zmniejszenie strat do trzech trafień, ale przyjezdne na więcej już im nie pozwoliły.

Suzuki Korona Handball Kielce – Eurobud JKS Jarosław 26-31 (15-13)

Suzuki Korona Handball Kielce: Chojnacka, Chodakowska – M. Więckowska 9, Pękala 5, Kędzior 3, Rosińska 3, Gruszczyńska 2, Gliwińska 1, Kowalczyk 1, Jasińska 1, Grabarczyk 1, Zimnicka

Eurobud JKS Jarosław: Kukharchyk, Durasinović – Balsam 9 (2), Dorsz 6, Kozimur 4, Gadzina 3, Mrden 2, Zimny 2, Guziewicz 2, Strózik 1, Vukcević 1, Volovnyk 1