2021-10-17 09:43:00

Derby dla Rawlplug Sokoła Łańcut! Pokonał u siebie Miasto Szkła Krosno

Za nami derby Podkarpacia w Suzuki 1 lidze mężczyzn. Koszykarze Rawlplug Sokoła Łańcut w wypełnionej hali, ograli Miasto Szkła Krosno i nadal są niepokonani.

Początek sobotniej potyczki był nerwowy w wykonaniu obu ekip. Brakowało przede wszystkim skuteczności, choć ta przyszla z czasem. Lepiej prezentowali się koszykarze Rawlplug Sokoła Łańcut, choć Miasto Szkła Krosno także miało swoje okazje. Podopieczni Dariusza Kaszowskiego po pierwszej kwarcie prowadzili 15-9.

Łańcucianie w drugiej kwarcie dostali wiatru w żagle i odskoczyli ekipie z Krosna, która nie miała pomysłu na miejscowych. "Żółto-czarni" zaś cały czas robili swoje i z każdą minutą powiększali przewagę nad Miastem Szkła. Sokół nie zatrzymywał się i na początku trzeciej kwarty nadal był stroną przeważającą i wydawało się, że będzie łatwo i przyjemnie.

Nic bardziej mylnego, bowiem Miasto Szkła Krosno po chwili wzięło sprawy w swoje ręce i zaczęło odrabiać straty. Goście grali bardzo dobrze, a przewaga Sokoła zaczęła topnieć. Podopieczni Radosława Soji nie zatrzymywali się i na dwie minuty przed końcem doprowadzili do wyrównania. Łańcucianie nie tak sobie to wyobrażali, jednak po chwili znowu prowadzili.

Czwarta kwarta lepiej zaczęła się dla zespołu z Krosna, który najpierw wyrównał, a następnie objął prowadzenie. Miasto Szkła prezentowało się bardzo dobrze, jednak Sokół po chwili się ogarnął i na trzy minuty przed końcem doprowadził do remisu. Łańcucianie poszli za ciosem i wypracowali sobie trzypunktową przewagę, Mecz do końca trzymał w napięciu, ale ostatecznie to gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa.

Rawlplug Sokół Łańcut - Miasto Szkła Krosno 70-65 (15-9, 22-15, 14-23, 19-18)

Rawlplug Sokół Łańcut: Nowakowski 14, Pisarczyk 6, Szczypiński 3, Wrona 9, Czerwonka 13 oraz Lis 3, Kulikowski 0, Struski 7, Bręk 15

Miasto Szkła Krosno: Ciesielski 0, Vaulet 21, Krzywdziński 4, Śpica 3, Jasiński 16 oraz Zaguła 5, Oczkowicz 13, Sobiech 3, Dawdo 0