2021-10-17 19:03:13

Karpaty Krosno grały z Polonią Przemyśl. Zamiast lidera pierwsza porażka w sezonie

Piłkarze Karpat Krosno nie wykorzystali szansy, by zostać nowym liderem 4 ligi podkarpackiej. Przegrali u siebie z Polonią Przemyśl notując pierwszą porażkę w sezonie.

Podopieczni Dariusza Liany od pierwszych minut ruszyli do ataków i mieli sporo okazji na gole. Groźnie z rzutu wolnego uderzał Dawid Król, ale jego strzał obronił bramkarz gości. Blisko był też Karol Wajs, który główkował minimalnie obok słupka.

Polonia Przemyśl ograniczyła się w zasadzie do nielicznych kontrataków, ale przez cały czas grała uważnie w obronie. Do przerwy gole nie padły.

W drugiej połowie krośnianie nadal szukali okazji. Momentami ich przewaga była bardzo widoczna, co było widać chociażby po ilości rzutów rożnych (w pewnym momencie w tej statystyce było 10-0 dla Karpat Krosno). Cały czas jednak brakowało "kropki nad i", bo przemyślanie mądrze przerywali ataki miejscowych.

W 77. minucie Polonia Przemyśl sama jednak zaatakowała na tyle skutecznie, by wyjść na prowadzenie.
Kamil Janas wpadł w pole karne i zagrał do Krystiana Kazka, a ten wpakował piłkę do siatki.

W końcówce jeszcze gracze Karpat desperacko próbowali przedrzeć się pod bramkę gości i doprowadzić do wyrównania, ale nie znaleźli tego dnia sposobu na pokonanie Gracjana Maciewicza.

Ostatecznie "Karpaciarze" przegrali 0-1 doznając pierwszej porażki w tym sezonie. Dla spisywanej na straty Polonii Przemyśl natomiast było to przełamanie i pierwsza wygrana od pięciu spotkań.

0-1 Krystian Kazek (77)

Karpaty Krosno: Krawczyk - Smoleń, Pelczar, Król, Gul, Gawle (61. Baran), Jędryas (46. Frydrych), Gierlasiński (61. Wojtasik), Wajs, Majewski (46. Fundakowski), Płonka (82. D. Kowalski).

Polonia Przemyśl: Maciewicz - Szpilka (70. H. Błahuciak), Kuźniar, Andreasik, Solarz, Janas (84. Babieczko), Kazek, Zanko, R. Błahuciak, Głuszko, M. Kowalski (86. Walczyszewski).

Sędziował: Paweł Kantor (Dębica).
Żółte kartki: Wajs - Kuźniar, Cisek (trener).