2021-09-23 11:58:00

Daniel Myśliwiec: Na tle wicemistrza Polski oraz zdobywcy Pucharu Polski zaprezentowaliśmy się przyzwoicie

fot. Stal Rzeszów
fot. Stal Rzeszów
Stal Rzeszów zaprezentowała się bardzo dobrze na tle Rakowa Częstochowa, ale przegrała 2-4. Zobaczcie co po spotkaniu powiedział Daniel Myśliwiec.
 
- Na tle wicemistrza Polski, zdobywcy Pucharu Polski oraz obrońcy tego trofeum zaprezentowaliśmy się przyzwoicie. Słowa uznania dla piłkarzy, którzy uwierzyli w strategię i byli na tyle odważni zrobić rzeczy, które nie są na porządku dziennym jeśli chodzi o kwestie taktyczne w piłce nożnej. Na takiego rywala mieli odwagę zrobić sobie rewolucję w głowach i przez te dwa dni przygotować się do tego meczu i napsuć krwi przeciwnikowi. Duży szacunek, tym bardziej że strategia z pierwszej połowy nie była skuteczna, bo popełniliśmy trzy bardzo duże błędy. Mimo tego wytrwali w strategii na drugą część gry i to się do 84. minuty opłaciło. Podsumowując był to przyzwoity mecz szczególnie biorąc pod uwagę przeciwnika - podsumował mecz z Rakowem Częstochowa, Daniel Myśliwiec.
 
Dlaczego zamienił Pan pozycjami prawego z lewym obrońcą? Piotr Głowacki oraz Dominik Marczuk zagrali na nie swoich pozycjach. - Generalnie znamy bardzo dobrze Raków Częstochowa. Analizowaliśmy go często, nie tylko przed tym meczem. Ja i moi asystenci znamy znakomicie styl Marka Papszuna. Znamy ich słabe punkty, ale inaczej mówiąc punkty w które można ich uderzyć. To miało wymiar taktyczny i był to też kolejny punkt do rozwoju zespołu. Patrząc na przeciwników ligowych musimy nauczyć się adaptować pod to jak przeciwnik się broni. Jeśli przeciwnik broni się nisko i jest mało przestrzeni to taka zmiana daje nowe możliwości oraz nowe opcje. Patrząc z perspektywy Maruczka, który wreszcie ma piłkę w tej samej pozycji, ale na nodze wiodącej. To są takie małe rzeczy i detale o których moglibyśmy dłużej porozmawiać, ale generalnie chodzi o stworzenie przewagi oraz stworzenie nowych opcji do piłek prostopadłych i ewentualnie uderzeń z dogodnych pozycji, czyli coś co będzie nam potrzebne w lidze - powiedział opiekun Stali Rzeszów.
 
- Zawsze wszystko to co mówię, mówię szczerze wbrew powszechnej opinii. Wszystko co mówiłem na każdej konferencji bylo szczere i teraz też to powiem. Oczywiście żałuję, że oddaliśmy zwycięstwo na sześć minut przed końcem meczu. Zmian też nie robiłem przez przypadek tylko wiedzieliśmy co musi się wydarzyć i jakie elementy muszą funkcjonować zaczynając od obrony niwelującej atutu Rakowa, poprzez kontrataki oraz ataki pozycyjne. Zwlekałem ze zmianami bo wiedziałem, że strategia zakłada nie zwycięstwo w regulaminowym czasie gry, ale też w dogrywkach. Pozostali zawodnicy czekali w blokach, ale rzut wolny Iwiego to jest coś co powinno być zakwalifikowane jako rzut karny, a nie rzut wolny. Żałuję, ale na wiele rzeczy nie mam wpływu. Z perspektywy naszych piłkarzy oni robili wiele, żeby nie dopuścić do takich sytuacji. Niestety taka sytuacja się przydarzyła i wiemy też dlaczego. Nie będziemy rozdzierać szat, bo jak Pan Miłosz powiedział najważniejsza jest liga - kontynuował Myśliwiec.
 
- W przerwię przypomniałem strategię meczową. Taki był plan, że na początku mieliśmy skupić się na defensywie. Mieliśmy zaoszczędzić energię, bo po przerwie chcieliśmy mocniej funkcjonować w ataku pozycyjnym. Bramki zdeterminowały korekty w strategii. Po zdobytej bramce Raków też miał problem z odebraniem piłki w presingu. My byliśmy trochę niepewni siebie i nie wiedzieliśmy czy możemy zagrać piłkę tam gdzie powinniśmy będąc w ataku pozycyjnym nie byliśmy na tyle odważni jak w drugiej połowie. To było kluczowe, aby wykorzystać odwróconych bocznych obrońców i penetrować przestrzeń między liniami. Druga rzecz to wykorzystać to, a nie tylko być przy piłce i nie bać się straty. Nasza strategia zakładała dużą liczbę strat Rakowa. To się wydarzyło i moi piłkarze musieli być dokładnie tacy sami. Mieli podejmować ryzyko, którego nie podejmowali w pierwszej połowie. Cieszy mnie to, że po przerwie było widać różnicę. Liczę, że dostrzegą aby w piłce być odważnym jesli chce się wygrywać. Po za kolejny mieliśmy tego dowód, że odwaga jest dla nas kluczowa. Do tej odwagi będziemy chcieli dołożyć skuteczność nawet z tak klasowym rywalem - dodał szkoleniowiec Stali Rzeszów.
 
Marek Papszun pogartulował Panu i pochwalił to, że nie bał się Pan grać z Rakowem i miał Pan pomysł na grę. To chyba miło usłyszeć coś od szkoleniowca, który uchodzi za postać wybitną. - Miło i dobrze jest wygrywać - odpowiedział na to stwierdzenie Daniel Myśliwiec. - Marek Papszun lepiej się teraz ode mnie czuje. Dlatego tutaj jestem, bo taka jest wizja naszego klubu. Chcemy robić wszystko po swojemu. Chcemy być odważni. Paradoks tego wszystkiego jest taki, że w pierwszej połowie byliśmy dobrzy w ataku pozycyjnym. Czując ten moment za bardzo daliśmy się ponieść emocjom. Trzy wybicia zdecydowały, że piłka wracała zdecydowanie szybciej. Gdybyśmy wtedy zachowali chłodną głowę to też tej sytuacji z rzutem wolnym pewnie by nie było. To nie jest nadzwyczajnego, aby być odważnym. Natomiast mam kolejny dowód, że bycie niekonsekwentnym to można być chwalonym. Jednak to nie ma dla mnie znaczenia, bo chcę wygrywać - zakończył Myśliwiec.
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 18

Rozwiąż działanie =

Jest Moc 2021-09-23 12:30:27 14 8

Jeszcze z 2 lata i " CAŁY" Rzeszów będzie
Biało Niebieski
Cierpliwości i wytrwałości oby tak dalej

Jest Moc 2021-09-23 12:30:27 14 8

Jeszcze z 2 lata i " CAŁY" Rzeszów będzie
Biało Niebieski
Cierpliwości i wytrwałości oby tak dalej

Danek TOP 2021-09-23 12:33:06 10 11

Muszę przyznać, że nie wierzyłem w Myśliwca. Jednak w tym sezonie pokazuje, że warto było go zostawić. Działa ze świeżą głową i widać, że ma pomysł. Takich trenerów polska piłka potrzebuje. Powodzenia Danek!

BOT 2021-09-23 12:34:39 8 7

Gratulacje dla Stali. Pokazaliście charakter i macie całkiem fajną ekipę. Spodziewam się spokojnego awansu na zaplecze e-klapy. Dla nas ten mecz miał być, jak sparing, tymczasem zmusiliście Raków do poważniejszej gry. Strasznie szkoda kontuzji Kuna, pech niemiłosierny nas nie opuszcza. Natomiast nie wiem, czy nie jest też to kwestia przetrenowania...
.
Słowo na temat sędziego. Nie wiem skąd PZPN wytrzasnął takiego pajaca, ale koleś nic nie ogarniał. Karny dla Stali całkowicie z powietrza, a niby tam jakiś VAR był. Zawodnik Stali strzela w powietrze, a ten przyznaje Stali rzut rożny. Jeden z graczy Stali prawie złamał nogę Długoszowi, a ten dyktuje rzut wolny dla Stali itd. itp. Mnóstwo błędów, mnóstwo.

Ogólnie bardzo fajny mecz

~anonim 2021-09-23 12:41:53 5 5

Dmuchajcie, dmuchajcie...

rEsowia Du.Pa Rzeszowa 2021-09-23 12:54:34 8 4

Boli d****a co? Cały dzień na nogach po nieprzespanej nocy? I tak ma być! Przynajmniej tu w Internecie w komentarzach poleczysz swoje resowiackie kompleksy.

olo 2021-09-23 13:27:15 5 6

Chyba oddaliśmy remis 6 min przed końcem mości panie Myśliwiec, a nie zwycięstwo. Stal ani raz nie prowadziła w tym meczu. Ten pan takie sprytne pomyłeczki wykonuje...

Stal 2021-09-23 13:56:56 7 3

bardzo dobry mecz dobre akcje zaskoczyło sie ich pokazało sie charakter walczyło sie nic sie nie stało sie sie przegrało to tylko puchar nic nie warty dało sie im wygrac , Stal duma elita Rzeszowa

TylkoZKS 2021-09-23 14:21:52 9 3

rESOVIA 0-7 Widzew Łódź

~anonim 2021-09-23 14:31:18 1 4

Przyzwoite 3 duże błędy.

Rzeszowianin 2021-09-23 14:33:59 8 1

Super mecz!! Na samym początku, byłem sceptykiem do tego spatkania. Pomyślałem, pójdę, zobaczę. Tym bardziej że interesuję się polską extraklasą i Raków to teraz ścisła czołówka. Stal zagrała bardzo dobre spotkanie. Gratulacje dla trenera, drużyny oraz kibiców. Myślę że, można wyciągnąć bardzo dużo dobrego dla drużyny, na tle takiego meczu, przeciwnikaka. Powodzenia dla Rakowa.! W Rzeszowie Tylko Stał Z. K. S.!!

~anonim 2021-09-23 14:50:20 4 7

Jak te wafle z wietnamskiej mogą wywieszać flagę raz sierpem raz młotem w czerwoną hołotę... przecież towarzysze w grobach się przewracają!

bezimienny 2021-09-23 15:34:20 8 2

Jak Ci izraelici z Wysrańskiego mogą krzyczeć te wszystkie antysemickie obelgi, przecież ich założyciel Kleiman musi się w grobie przewracać.

Apklan Herosi Internetu 2021-09-23 15:59:45 6 3

Apklaun to potęga. Herowi z Cmolasu! Perła Izraela. Grają tylko młodzieżą i wszyscy to wychowankowie. Tylko nie wiedzieć czemu przedostatnie miejsce zajmują w ProJunior. Resowia to nie geriatryk z Wietnamskiej przecież chociaż pkt w PJS napykali sporo. No i Kibiców po 1100-1300 na mecze przychodzi z honorem i dumą schowaną do kieszeni by na stadionie najgorszego wroga usiąść na biało niebieskich fotelikach pod jupiterem. Resowiacki Charakter z kartonu i Papier Marsche, Przed władzą się nie płaszczymy i nie uginamy, no może wyłączając polityków PiS'u gdzie bez wazeliny wchodzimy im w żyć za choćby mała obietnice o PCLA. Koszulki mamy piękne 'resowia wyjazdowo' ale nie jeździmy na mecze bo jak wracamy to nas biją ze stali, ale za to mamy najmocniejszą w Polsce e-hooliganke. Takiej nikt nie ma. Za bezpieczną barierą monitora jesteśmy najsilniejszym klubem w polsce, najbardziej pyskatym i Dumą Cmolasu i Pany my so na wsi i w ogóle. c****j z tą Stalą. Niech se jeżdżą po 15o po Polsce nawet jak ich nie wpuszczą, niech są mocni i niech nas przeganiają spod własnego stadionu. c****j im w łeb. tfu sierpem i kotem w ta hołotę.

CWel KoSzeRRny 2021-09-23 21:20:05 5 1

resovia - Widzew 1:5

Adam z h nie gadam 2021-09-24 00:41:22 2 1

do Jest Moc
nie 2 lata a pół roku a cała galaktyka jest biało niebieska !

Dumny Żuraw 2021-09-24 12:06:54 2 0

Szkoda mi tych czapli, ale co sie dziwić resowiakom. Normą u nich jest ruchanie kozy i zabawa w toaletach szatni gości z Juniorami. Chęć dmuchania czapli czy innego ptactwa jakoś nie powinna dziwić nikogo. Tak samo jak i ujemny poziom IQ każdego z walczenych e-hools'ów Apklaunu.

Profesur G00glE 2021-09-24 12:18:58 2 0

Definicja:
Kibic ApKlaunu - zwany potocznie tez Miernota lub Idiota, według norm klasyfikacji osoba uposledzona umysłowo i intelektualnie pozbawiona samokontroli, logicznego rozumowania oraz podstawowych ludzkich zachowań utrzymanych w kanonach kultury i dobrego smaku. Osoba tak nadaje się do leczenia klinicznego a w niektórych krajach do poddania Eutanazji. Charakterystyczną cechą wspomnianego idioty z Wyspiańskiego jest również problem przyswojeniu i rozpoznawaniu gatunków i rodzajów zwierząt i ptactwa.

i znowu baraze ;) 2021-09-24 22:44:50 0 0

Ten wierszokleta-antysemita dobry! Jego chyba najbardziej piecze od barazy ;) Niech ktos go przetka w koncu ;) - bo wam zejdzie ;)

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij