2021-08-21 14:40:18

Fortuna 1. Liga: Apklan Resovia zremisowała z GKS-em Jastrzębie na wyjeździe

Resovia zremisowała z GKS-em Jastrzębie na wyjeździe (fot. cwks-resovia.pl / archiwum)
Piłkarze Apklan Resovii zremisowali 1-1 z GKS-em 1962 Jastrzębie w wyjazdowym meczu Fortuna 1. Ligi.

Obydwie drużyny zaczęły ostrożnie, choć już w 3. minucie okazję mieli gospodarze. Groźnie uderzał Daniel Feruga, a piłka minimalnie minęła słupek bramki Branislava Pindrocha. Kilkanaście minut później dobrą okazję mieli gracze Apklan Resovii, ale uderzenie Marka Mroza także było niecelne.

W 25. minucie świetne do Dariusza Kamińskiego zagrywał Feruga, ale ten pierwszy nie zdążył do podania. W ostatniej chwili uprzedził go golkiper rzeszowian.

Miejscowi wreszcie dopięli swego w 33. minucie. Dariusz Kamiński zagrał do Daniela Rumina, a ten z bliska pokonał Pindrocha i dał prowadzenie GKS-owi Jastrzębie.

Radość jastrzębian nie trwała jednak długo. Już dwie minuty później piłkę w polu karnym ręką zagrał Mateusz Słodowy i... sędzia zdecydował się na powtórkę VAR. Po kilku minutach arbiter zdecydował, że będzie rzut karny. Do jedenastki podszedł Marek Mróz i bez większych problemów zamienił ją na gola. Do przerwy było więc 1-1.

Po przerwie gra nadal była wyrównana i obydwie drużyny dość długo nie stwarzały klarownych sytuacji. Po nieco ponad kwadransie gry groźnie uderzał Daniel Rumin, ale znów na miejscu był Branislav Pindroch. Strzelec pierwszego gola miał kolejną okazję jakieś 10 minut później, ale z bliskiej odległości trafił wprost w bramkarza "Pasiaków".

W samej końcówce gracze GKS-u Jastrzębie zdecydowanie częściej gościli pod bramką Resovii, co chwilę nękając ich atakami. Nadwyraz aktywny był Daniel Rumin, który jeszcze kilkukrotnie zagrażał bramce rzeszowskiej drużyny - szczególnie niebezpiecznie było na minutę przed końcem, kiedy Pindroch z trudem wybronił jego strzał głową. Ostatecznie jednak rzeszowianie dowieźli remis do końca i mogą dopisać na swoim koncie kolejny cenny ligowy punkt.

1-0 Daniel Rumin (33)
1-1 Marek Mróz (38-karny)

GKS 1962 Jastrzębie: Mikołaj Reclaf - Remigiusz Borkała, Mateusz Słodowy, Michał Bojdys, Dawid Witkowski (79.. Szymon Zalewski), Dariusz Kamiński (69. Kamil Jadach), Daniel Feruga (79. Grzegorz Gulczyński), Michał Kuczałek, Konrad Handzlik (59. Adrián Balboa), Łukasz Zejdler (59. Łukasz Gajda), Daniel Rumin.

Apklan Resovia: Branislav Pindroch - Bartosz Jaroch, Aleksander Komor, Oliver Podhorin, Radosław Adamski, Kamil Antonik (46. Sebastian Strózik), Josip Soljić (46. Maksymilian Hebel), Bartłomiej Wasiluk, Marek Mróz, Bartłomiej Kiełbasa (87. Łukasz Ostrowski), Jakub Wróbel (66. Rafał Mikulec).

Sędziował: Tomasz Marciniak (Płock).
Żółte kartki: Słodowy - Šoljić, Wróbel, Ostrowski.

Wyniki meczów 5. kolejki:

Tabela Fortuna 1 ligi:

Korona Rzeszów 2021-08-21 14:44:25

Szkoda to oglądać kopanina Resovia słaba widzimy się w 2 lidze na Miejskim W22.

~anonim 2021-08-21 14:44:31

Jutro wszyscy dajemy na STAL wszyscy do młyna jedziemy TYLKO STAL ZKS

PP 2021-08-21 14:45:37

Jest coraz gorzej, bolą oczy, trener łapie się za głowę. Albo reakcja wladz albo spadek. W przerwie może być już za późno.

CWKS 2021-08-21 14:45:39

Tego się nie da odzobaczyć. Dramat! Dobry i jeden pkt. Ale raczej czeka nas znowu walka o utrzymanie.

Baranówka 3 2021-08-21 14:46:15

Tu remisik tam remisik i tylko aby się utrzymać haha W Rzeszowie Tylko Stal ZKS!;;;

1liga 2021-08-21 14:46:48

RESOVIA DUMA MIASTA RZESZOWA !

anty teresa 2021-08-21 14:46:53

widzieliście ile kibiców pojechało do Jastrzębia??? to przecież śmiech na sali jest jaka padaka u nich jest, Stali w środę pojechało 180 konkretnej ekipy

Pułaskiego 44 2021-08-21 14:47:47

Kopia poprzedniego sezonu aby się utrzymać,uczymy się 1 ligi ...

~anonim 2021-08-21 14:48:02

Zakompleksiona patologia z pod tamy leczy kompleksy !

Resovia 1905 2021-08-21 14:49:02

Nas dziś 10 osób na wyjeździe,nie mamy już flag.

kalisz 2021-08-21 14:49:07

sama prowincja z Rzeszowa garstka

Rzeszów to Stal 2021-08-21 14:50:31

Resovia w Jastrzębiu 10 z czego 3 z malawy 3 gGłogowa 1 Świlcza 2 h ... wie z skąd to cała resovia sama wieś .Taka prawda

anonim 2021-08-21 14:51:31

Gdzie są flagi gdzie oprawa...

TylkoZKS 2021-08-21 14:52:16

W sobotę na bliższym wyjeździe Resovii trzy razy mniej niż Stali Rzeszów w dalekiej wyprawie w środku tygodnia.

Resovia 2021-08-21 14:53:39

Nasze zgody to Malawa Głogów Boguchwała.Jestesmy Fc Wisłoki i Jks Jarosław.

Yes 2021-08-21 14:54:30

Słyszę kundli bez rasowych z pod tamy WYYYYYCIEEEEEE ????!!!!!!!

teresa 2021-08-21 15:04:48

Na wyjazd mobilizujemy się od kilku dni rozwieszamy plakaty na mieście co daje dobry efekt na zbiórce melduje się 39 osób w tym Głogów, Boguśka, Brzozów, Trzeboś, Jedziemy jednym autokarem konkretnej ekipy H i czekamy na atak białej mewy lecz chyba tego dnia nie byli skłonni do rozmów,

CWel KoSzeRRny 2021-08-21 15:12:50

Rzeszów przeprasza za resovię.

!!!!!!!!!!! 2021-08-21 15:28:45

Ja pier....jacy ci stalowcy są zakompleksieni na punkcie Resovii ! Szok !

Irek1905 2021-08-21 15:50:14

Brawo Resovia. Dopisujemy kolejny ważny punkt i lecimy dalej.

Ja 2021-08-21 15:52:56

No i gitara !

Do lgbt 1944 z wietnamskiej 2021-08-21 15:54:44

Siemanko lacho.ciagi

Aby prawda nie przepadła 2021-08-21 16:10:44

I dobrze. Kłamstwo 1905 Rzeszów nie może wygrywać.

~anonim 2021-08-21 16:41:54

Z pod tamy to słychać tylko śmiech i drwiny z waszych osiągnięć piłkarskich resowiacki. Wstyd za was

???? 2021-08-21 16:43:25

Każdy kibic stali to idiota ?????
Widać po komentarzach że TAK ! Każdy !

?! 2021-08-21 16:44:40

No a ta stal to w jakiej lidze gra? Okręgowej ?

Kulka 2021-08-21 16:46:19

Po 26 latach w bezpośredniej konfrontacji w meczu o awans zostali zaorani, moczą się do dzisiaj. Modlą się zeby w tym roku pyklo i zeby być na równi z Resovia. Przezywają każdy mecz przedwojennej Resovii, każdy punkt. Latają z ekipa, która ich z Resovia lala 11 lat. To jest dramat. Awansujecie to pogadamy w derbach. Komunistyczny tupet.

Gruby 2021-08-21 17:04:25

Awansujecie w końcu bo już się nie da tych płaczce czytać. Grabowski młodzieżą wszedł do 2 ligi, nie kombinował a później wielka firmę ograł w barazach, jakie budżety dla porównania? Prosicie Biłgoraj o wsparcie, 12 lat rynek oglądaliście tylko na pocztówce, Resovia wam wchodziła do autokarów, odwiedzała na waszych wyjazdach w klatce. Furia jest ogromna, rozumiemy. Powodzenia bo fakt macie teraz przewagę ale to co z wami robiły Leśne to była komedia.

Z wawy 2021-08-21 17:13:29

Kiedy bedzie nowy raport Deloitte o klubach I ligi?

Juby 2021-08-21 18:38:10

Fajna ta Resovia, taka nie za mocna, taka na remis lub porażkę, taka bez flag, bez kibiców, taka w sam raz do spadku.

prawda 2021-08-21 18:53:00

Stali Rzeszów, Kazimierz Trampisz przyznaje, że mecz na Łazienkowskiej został kupiony. Chodzi o sezon 1966/67.
Ówczesny trener Stali, Kazimierz Trampisz tak wspomina "podchody" pod mecz z Legią na łamach Magazynu Futbol: "Jak prowadziłem Stal Rzeszów to był tam Kruczek, taki pierwszy sekretarz. Graliśmy z Legią na wyjeździe i byliśmy zagrożeni spadkiem. Kruczek wzywa mnie i prezesa, i pyta: "Towarzyszu, co wyście zrobili, żeby zdobyć dwa punkty w Warszawie?". Prezes odpowiada: "Towarzyszu sekretarzu, myśmy się naradzili z trenerem, pojedziemy do Dębicy, my ich zgrupujemy, trener ich potrenuje, z Warszawy przyjedziemy z punktami".

~anonim 2021-08-21 19:33:30

Gdyby nie karny to byłoby w palę. Dramat!

Kibic 2021-08-21 20:04:00

Jak wy brudasy możecie się śmiać z wyniku Resovii remis w meczu 1 ligi i to na wyjeździe jesteście śmieszni idźcie podpaski lepiej zmienić bo jutro wasza 3 ligowa śmierdząca stal będzie kopać

Załamany kibic 2021-08-22 09:59:06

Ile razy jeszcze się uda? Ile razy jeszcze ten karny uratuje nam d****e? Boże dziękuje Ci, Ź War nie jest na wszystkich meczach. To jak wygląda gra nie da się pozytywnie skomentować. Szarpanina, walka, wręcz płacz ale bez skutku i efektów. Atak nie istniał. Obrona dziurawa jak szwajcarski ser. Z czego mamy być dumni jako kibice i za co się nie wstydzić? Ile jeszcze musimy rozegrać meczy ai przegrać, żeby się coś w klubie zmieniło? To co się dzieje na boisku nie jest warte nawet 3-ciej ligi. Takich błędów w ataku się nie popełnia naszczeblu centralnym bo tam każdy punkt na koniec sezonu się liczy. W tym roku nie zniosę wstydu walki o utrzymanie. Jeżeli tak ma być to wole aby grali ligę niżej a u siebie i na miarę swoich możliwości. Zaraz mnie pojedziecie, ale taka jest prawda. Polecieliśmy z motyką na księżyc gdzie wszyscy na księżycu maja już koparki. Jestem załamany.

SerceMiodemOblane 2021-08-22 10:06:49

Myślę, że 'trzecioligowa resowia' to idealne stwierdzenie na miarę poziomu gry i jak najbardziej realna w perspektywie przyszłych sezonów. Zastanawiałem się po co ta transmisja w Polsacie, ale chyba Polsat zrobił nam mega prezent. ~Teraz nikt nie ma prawa napisać, że "walczyli i pokazali resowiacki charakter". Wstyd, żenada i upokorzenie przez beniaminka z 2-giej ligi. To może skończyć się tylko w jeden sposób. SPADEK Z HUKIEM. Trzymam kciuki `ŚMK!

Siwy CWKS 2021-08-22 10:09:54

Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 21 lat i zgrabne ciało,
moje nagie zdjęcia z kozami i kontakt na stronie:

__ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __
Wyszukaj mnie po niku: StadionDlaResowi napisz do mnie lub
zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.

MajorZKS 2021-08-22 10:25:34

Gdzie macie flagi??????? Haha ZKS zawsze nad wami!

~anonim 2021-08-22 10:32:04

resowio wymuszony karny nie czyni z was drużyny na miarę 1-szej ligi. po tej kolejce 13miejsce w tabeli.