2012-06-22 23:06:12

Euro 2012: Niemcy - Grecja 4-2. Pewna wygrana faworyta

Faworyzowana przed meczem drużyna Niemiec pokonała w Gdańsku reprezentację Grecji 4-2 i awansowali do półfianłu turnieju Euro 2012.

Niemcy przeważali przez większość spotkania. Już po pierwszej połowie prowadzili 1-0 po golu Philippa Lahma, choć mieli jeszcze kilka okazji do zdobycia bramki.

W drugiem części meczu Grecy niespodziewanie zdołali wyrównać, lecz ich radość trwała zaledwie kilka minut.

Na bramkę Georgiasa Samarasa odpowiedzieli po stronie Niemiec Sami Khedira, Miroslav Klose i Marco Reus.

"Hellas" starali się walczyć co zaowocowało wywalczeniem rzutu karnego. Jedenastkę w końcówce meczu wykorzystał Dimitros Salpingidis.

NIEMCY - GRECJA 4-2 (1-0)
Bramki:
Lahm (39), Khedira (61), Klose (68), Reus (74) - Samaras (55). Salpingidis (89-k)

Niemcy: Neuer - Boateng, Hummels, Badstuber, Lahm - Reus (80. Götze), Khedira, Schweinsteiger, Özil, Schürrle (67. Müller) - Klose (80. Gomez).

Grecja: Sifákis - Torossídis, K. Papadópoulos, Papastathópoulos, Tzavéllas (46. Fotákis) - Nínis (46. Gékas), Mákos (72. Liberópoulos), Maníatis, Katsouránis, Samarás - Salpingídis.

Sędziował: Damir Skomina (Słowenia). Żółte kartki: Samaras, Papastathopoulos. Widzów: 39 tys.

źródło: własne