https://stalrzeszow.pl/stal-rzeszow-rakow-czestochowa-w-i-rundzie-fortuna-pucharu-polski/


2021-07-23 14:53:13

Sport we dwoje - powiew świeżości w związku

Podobne tematy lifestyle sport
Nikogo nie trzeba chyba przekonywać ile korzyści zdrowotnych przynosi na co dzień uprawianie sportu. Mniejsza już nawet o konkretną dyscyplinę - w zasadzie każda aktywność na świeżym powietrzu przysłuży się naszej kondycji oraz poprawi samopoczucie. Inspirującym pomysłem wydają się ćwiczenia wykonywane w towarzystwie drugiej połowy. Wpłyną one pozytywnie nie tylko na muskulaturę obojga partnerów, ale także na jakość ich wzajemnych relacji.

Dlaczego warto aktywnie spędzać czas we dwoje?

Sport to zdrowie - ten utarty slogan bywa nieustannie powtarzany zarówno przez lekarzy czy dietetyków, jak i przez media. Nic dziwnego. W owym krótkim zdaniu zawiera się mądrość i doświadczenie całych pokoleń. Regularny wysiłek fizyczny wzmacnia i hartuje organizm, a przy okazji zapewnia lepszy humor. Warto zatem wpisać go na stałe w swój harmonogram dnia. Nawet jeżeli czujemy się permanentnie zapracowani i pozbawieni energii.

Uprawianie sportu może się zarazem okazać szansą na poprawę atmosfery w związku. Codzienna rutyna i brak pomysłu na wspólne spędzanie czasu bywają dla relacji zabójcze. Odpowiednio wyselekcjonowane zajęcia sportowe z pewnością rozwiążą przynajmniej część problemów. Jeśli po całym dniu pracy przy komputerze nie masz ochoty na nic, poza siedzeniem na kanapie zdecydowanie czas to zmienić. Pamiętaj, że sport doskonale poprawia także poziom libido. Jeśli wcześniej bliskość między Wami praktycznie nie istniała to regularne uprawienie aktywności fizycznej może to zmienić. Kto wie, może zdecydujecie się nawet na eksperymenty, takie jak BDSM?

Jak jednak przekonać partnera do wspólnych zajęć rekreacyjnych? Czasami wystarczy podsunąć mu odpowiedni folder reklamowy. Widok uśmiechniętych, zrelaksowanych i promieniejących zdrowiem ludzi potrafi mocno przemówić do wyobraźni. W niektórych wypadkach trafnym argumentem może być również obietnica gorącego wieczoru z drugą połówką i gadżetami Easy toys. W imię barwniejszych doznań warto chyba zmobilizować się do odrobiny wysiłku.

Na jakie zajęcia się zdecydować?

Wybór właściwej aktywności jest sprawą niezwykle istotną. Może bowiem przesądzić o tym, czy i jak długo dana para wytrwa w swoim postanowieniu o wartościowym spędzaniu wspólnych godzin. W pierwszej kolejności dobrze byłoby wziąć pod uwagę takie dyscypliny, do których zawsze odczuwaliśmy pociąg. Warto też od razu przyjrzeć się aspektowi finansowemu. Jeśli dane ćwiczenia wymagają np. zakupu kosztownego sprzętu, może jednak nie opłaca się na nie porywać. Chyba że obie strony marzą o tym już od długiego czasu.

Decyzję o zaangażowaniu się w konkretny sport możemy podjąć także w oparciu o specyficzne potrzeby naszego związku. Na przykład, relacja cierpiąca na zbyt niski poziom zaufania odniesie korzyść z zajęć wymagających asekuracji. Znajdziemy je na siłowni albo w obiektach ze ścianami wspinaczkowymi. Podejmując tego typu aktywności, nauczymy się lepiej dbać o zapewnienie sobie wzajemnie bezpieczeństwa i poczucia komfortu. To zaś przyda się nam nie tylko w godzinach wytężonego treningu, ale także po opuszczeniu hali.

Niektóre zajęcia sportowe dla par posiadają charakter bardziej egzotyczny. Wystarczy wspomnieć o acroyodze, będącej swoistą mieszanką akrobatyki oraz pozycji nauczanych na kursach jogi. Regularna praktyka wymaga w tym wypadku pewnej dozy cierpliwości. W zamian oferuje odprężenie i rozluźnienie. Z pewnością warto więc przyjrzeć się bliżej owym zajęciom, biorąc udział w sesji próbnej. Dzięki trenowaniu acroyogi staniemy się niewątpliwie gwiazdami wśród swoich znajomych. Nie każdy zdobyłby się przecież na uprawianie tak enigmatycznego sportu.


Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij