2021-07-17 13:34:00

Sparing: Siarka Tarnobrzeg - Moravia Morawica 6-2

Piłkarze Siarki Tarnobrzeg rozegrali kolejny sparing w letnim okresie przygotowawczym. Podopieczni Sławomira Majaka pewnie pokonali Moravię Morawica.

Siarka Tarnobrzeg od początku była stroną przeważającą, a na prowadzenie wyszła w 9. minucie, po strzale Marcina Stefanika. Podopieczni Sławomira Majaka nie zamierzali się zatrzymywać i szybko rozpoczęli poszukiwania gola numer dwa. Moravia Morawica także miała swoje okazje, ale wyżej notowani "zielono-czarno-żółci" dobrze grali w obronie.

Konkretniejszy był jednak trzecioligowiec, który w 35. minucie podwyższył na 2-0, a bramkę zdobył Kacper Józefiak. Siarka chwilę później cieszyła się po raz trzeci, a tym razem na listę strzelców wpisał się Mateusz Janeczko. Tarnobrzeżanie nie zatrzymywali się i tuż po zmianie stron, gola strzelił sprowadzony z Lecha Poznań Oleksandr Yatsenko.

Podopiecznym Sławomira Majaka nadal było mało i w 53. minucie było 5-0, a tym razem piłkę do siatki skierował Krzysztof Zawiślak. Siarka cały czas przeważała, a kolejnego gola zdobyła kwadrans przed końcem meczu, którego autorem był Paweł Mróz. Tarnobrzeżanie w końcówce zgubili koncentrację, co wykorzystała Moravia, która zdobyla dwie bramki i mecz ostatecznie zakończył się wygraną trzecioligowca w stosunku 6-2.

Siarka Tarnobrzeg - Moravia Morawica 6-2 (3-0)

Bramki dla Siarki: Marcin Stefanik, Kacper Józefiak, Mateusz Janeczko, Oleksand Yatsenko, Krzysztof Zawiślak, Paweł Mróz