2021-07-17 13:20:00

sparing: Apklan Resovia - Hutnik Kraków 2-1

Apklan Resovia wciąż jest niepokonana w meczach towarzyskich. (fot. Resovia)
Piłkarze Apklan Resovii pokonali na własnym stadionie Hutnik Kraków 2-1 w kolejnym meczu sparingowym.

Początek meczu pomiędzy Apklan Resovią a Hutnikiem Kraków był bardzo wyrównany, a na boisku nie wiele się działo. W początkowych minutach bardzo aktywny był Kamil Antonik, ale nie potrafił pokonał bramkarza gości.

W 25. minucie na uderzenie zdecydował się Bartłomiej Wasiluk, ale jego strzał został zablokowany. Jednak futbolówka ponownie znalazła się pod jego nogami. W drugiej próbie piłka odbiła się od jednego z zawodników Hutnika i wpadła do siatki. W dalszej części gry w pierwszej połowie dłużej przy piłce utrzymywali się podopieczni Szymona Szydełko, ale nie wiele z tego wynikało.

Siedem minut po zmianie stron drugą bramkę dla ekipy Radosława Mroczkowskiego zdobył Jakub Wróbel. Napastnik "Pasiaków" strzałem głową po dośrodkowaniu z prawej strony boiska pokonał Bartłomieja Frasika. W 63. minucie fatalną stratę zanotował Josip Soljić, futbolówkę przejął Abdallah Ahmed Hafez i zdobył gola kontaktowego.

W kolejnych minutach przewagę mieli piłkarze z Nowej Huty, jednak wynik meczu już się nie zmienił. Choć goście zdobyli gola, ale sędzia odgwizał spalonego. Natomiast w 90. minucie po dośrodkowaniu Michała Stasza piłka odbiła się do Dawida Kubowicza i wylądowała na słupki bramki Resovii.

W ekipie "Pasiaków" testowany był środkowy pomocnik. Natomiast w drużynie Hutnika zagrali m.in. Michał Stasz z Karpat Krosno oraz Daniel Hoyo-Kowalski z Wisły Kraków.

Apklan Resovia - Hutnik Kraków 2-1 (1-0)

1-0 Bartłomiej Wasiluk (25)
2-0 Jakub Wróbel (52)
2-1 Abdallah Ahmed Hafez (66)

Apklan Resovia:
I połowa: Paweł Łakota – Rafał Mikulec, Dawid Kubowicz, Olivier Podhorin, Bartłomiej Eizenchart – Karol Twardowski,  Bartłomiej Wasiluk, Zawodnik Testowany, Damian Hilbrycht – Kamil Antonik, Sebastian Strózik
II połowa: Paweł Łakota – Łukasz Ostrowski, Dawid Kubowicz, Aleksander Komor, Bojan Gvozdenović – Bartłomiej Kiełbasa, Josip Soljić, Kacper Szymkiewicz (80. Kapcer Kojder), Adamski - Wróbel, Hebel