https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2021-06-15 12:00:27

Jak krok po kroku wyremontować mieszkanie?

Podobne tematy lifestyle
Szykuje się generalny remont Twojego gniazdka? Dobrze znasz historie swoich dalekich i bliskich znajomych i wiesz, z czym to się wiąże, jakie są wyrzeczenie, ile to kosztuje pracy i konsekwencji. A jednak przy odrobinie umiejętności logistycznych wszystko może pójść całkiem gładko i zakończyć się udanym finiszem.

Prawdziwa operacja

Rzecz jasna, remont to nie bułka z masłem, ale prawdziwa operacja, która będzie nas kosztowała wiele pracy i wysiłku. Wszystko wymaga przemyślenia i odpowiedniego zaplanowania, ale da w rezultacie pozytywny efekt. Wystarczy choćby wybrać się do Obi. Gazetka daje dużo możliwości, jeśli chodzi o wykorzystanie bieżących rabatów, co zdecydowanie obniży koszt całkowity naszego przedsięwzięcia. Najpierw trzeba mieć jednak dokładny plan, który powie nam, co i jak chcemy wszystko zrobić.

Najważniejszy jest plan

Przy planowaniu kapitalnego remontu naszego gniazdka przyda się pomoc wykwalifikowanego specjalisty, takiego jak choćby architekt czy projektant wnętrz. Taka osoba dysponująca fachową i szeroką wiedzą na pewno podpowie nam, na co zwrócić szczególną uwagę, na co uważać i czego unikać. Powie też nam, gdzie warto zainwestować nieco więcej środków, korzystając przy tym z gazetki Obi, w której zawsze znajdują się materiały do remontu, i to w atrakcyjnych cenach. Druga strona medalu jest również taka, że przy odpowiednim samozaparciu, zgłębieniu właściwej wiedzy i pomocy przyjaciół jesteśmy w stanie sami wykonać wszystkie czynności związane z odświeżeniem naszego lokum. Na samym początku warto zastanowić się nad zakresem prac remontowych. Jeśli chcemy przeprowadzić remont kapitalny, możemy być więcej niż pewni, że nasza lista będzie naprawdę długa. Warto spisać wszystko, co będzie nam niezbędne podczas tej operacji. Uszczelnienie okna, naprawienie zepsutego okapu, wymiana rolet, cieknący kran, wymiana muszli klozetowej – nie pomijajmy najmniejszej usterki. Każda, nawet najmniejsza czynność, wymaga jednak nieco czasu, który jest u nas na wagę złota. Dlatego wszystkie działania należy skrupulatnie zanotować.

Od czego konkretnie zacząć?

Po tym jak już ustaliliśmy dokładnie, jakie czynności musimy wykonać w trakcie naszych prac remontowych, teraz musimy określić, które działania podejmujemy w pierwszej kolejności. Aby do tego doszło, musimy liznąć nieco specjalistycznej wiedzy. Na początek wybieramy prace konstrukcyjne, czyli przykładowo pozbycie się ścianek działowych, czy też podwieszanie sufitów. W drugiej kolejności powinny nastąpić prace instalacyjne, czyli instalacja gazowa czy też te związane z centralnym ogrzewaniem. Potem możemy przystąpić do naprawy stolarki okiennej, wyrównywania sufitów, ścian, czy też odnawiania posadzki. Na sam koniec zostają nam drobne prace, czyli instalacja gniazdek, kontaktów, mebli, czy też półek. Trzeba przy tym wszystkim uwzględnić wszystkie niezbędne terminy zamówień, daty nakreślone przez ekipy remontowe i inne ważne działania. Warto mieć zawsze na wszelki wypadek kilka dni marginesu.


Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij