2023-05-18 10:37:37

Remont łazienki - od czego zacząć?

Podobne tematy łazienka remont

Remont łazienki to najczęstszy rodzaj prac domowych obok remontu kuchni. W pomieszczeniu, w którym panuje najwyższy stopień wilgoci łatwiej o zużycie poszczególnych elementów. Zanim jednak optymistycznie zabierzesz się za remont łazienki, pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu.

Inflacja nie zwalnia, dlatego warto odpowiedzieć sobie chociażby na pytanie, ile kosztuje remont łazienki? Przed wyruszeniem na zakupy warto opracować sobie np. przykładowy kosztorys remontu łazienki. Sprawdź, o czym musisz pamiętać.

Remont łazienki - od czego zacząć?

Przy remoncie łazienki najlepiej zacząć od szczerej oceny aktualnego stanu tego pomieszczenia. Ocena wyposażenia łazienki jest istotna, ponieważ mimo że początkowo możemy np. uznać, że toaleta nie wymaga wymiany, jednak po zamontowaniu nowej armatury nagle stary WC zacznie odstawać od nowych elementów. Dlatego remonty łazienek nierzadko rozpoczynają się od całkowitego demontażu wszystkich elementów tego pomieszczenia.

Ile kosztuje remont łazienki?

Nie każdy dysponuje nieograniczonym budżetem, dlatego do remontu łazienki warto podejść także od strony finansowej. Cena remontu łazienki zmienia się z roku na rok ze względu na drożejące produkty oraz same usługi remontowe. Tylko instalacja urządzeń sanitarnych może wiązać się wydatkiem kilkuset złotych. Do tego nie należy zapominać o doliczeniu kosztów materiałów budowlanych oraz takich szczegółów jak wywóz starych płytek ceramicznych. Warto zdać się na fachową pomoc ekipy remontowej, która często posiada rozeznanie na rynku i podpowie, na jakie wydatki trzeba się przygotować. Jeśli chcesz być na bieżąco z obecnymi cenami, sprawdź oferty najważniejszych elementów wyposażenia łazienek:

  1. baterie prysznicowe https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/lazienka/baterie-prysznicowe,
  2. baterie umywalkowe https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/lazienka/baterie-umywalkowe,
  3. baterie wannowe https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/lazienka/baterie-wannowe.

Zaprojektuj łazienkę na nowo

Większość remontów łazienek polega na wymianie armatury oraz płytek na nowe. Warto jednak spojrzeć na zakres prac nieco szerzej. Remont łazienki to zazwyczaj działanie na długie lata, dlatego być może warto zastanowić się na poważniejszymi zmianami, jak np. rozmieszczenie wanny czy montaż umywalki w innym miejscu. Fakt, tego typu zabiegi mogą wiązać się np. z korektą instalacji wodnej, ale może kilka dodatkowych prac remontowych jest tego warta? Łazienka powinna być funkcjonalna, dlatego szczególną uwagę warto zwrócić na aspekt praktyczny na nie tylko kolor nowej płytki na ściany.

Temat remontu łazienki to nierzadko spore wyzwanie, zwłaszcza jeśli metraż łazienki jest ograniczony. Dlatego tym bardziej warto opracować plan przed rozpoczęciem remontu oraz realnie ocenić ile będą kosztować materiały i prace remontowe w kontekście podwyżek w branży budowlanej.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij