2022-06-23 22:34:02

Na co zwrócić uwagę, biorąc kredyt gotówkowy?

Podobne tematy kredyt

Spowodowany rekordową inflacją kryzys ekonomiczny nie oszczędza nikogo. Wiele osób poszukuje sposobu na podreperowanie domowego budżetu. Czasem niezbędne są środki na remont, kupno sprzętu AGD czy RTV lub wyjazd na wyczekany urlop. Skąd wziąć pieniądze, gdy codzienne wydatki pochłaniają olbrzymią część comiesięcznych dochodów? Rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej oferty.

Jak wybrać kredyt gotówkowy?

Najlepszą opcją jest kredyt gotówkowy online. W sieci dostępne są bowiem przydatne narzędzia, które pomogą dokonać wyboru odpowiedniej oferty. Ofert najlepiej szukać w rankingu kredytów gotówkowych. Taki ranking kredytów gotówkowych opiera się na danych, pozyskanych w ciągu ostatnich trzech miesięcy, a zatem jest jak najbardziej aktualny.

Warto wykorzystać również porównywarki kredytów gotówkowych, które – jak sama nazwa wskazuje – porównują poszczególne parametry ofert. Kolejnym narzędziem jest kalkulator kredytu gotówkowego. Pozwala on znaleźć tani kredyt gotówkowy, ponieważ pokazuje wysokość raty kredytu czy też całkowitą kwotę.

Dostępny jest również kalkulator zdolności kredytowej, który wskazuje, jaką maksymalną kwotę możemy pozyskać przy konkretnych dochodach.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO)

Koniecznie powinieneś zwrócić uwagę na taki parametr, jak: RRSO. Jak mówi ustawa – jest to: „całkowity koszt kredytu ponoszony przez konsumenta, wyrażony jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym”. Wskaźnik ten powie ci zatem, ile zapłacisz za kredyt gotówkowy w ostatecznym rozrachunku. Nie da się ukryć, że najlepsze kredyty gotówkowe to te, które są relatywnie tanimi zobowiązaniami. Przepłacanie za kredyt mija się bowiem z celem.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zaciąganiu kredytu gotówkowego?

Ponadto musisz zwrócić uwagę na oprocentowanie kredytu gotówkowego. Z reguły parametr ten wynosi od 5 do 8 procent – w zależności od banku i konkretnej oferty. Nie da się ukryć, że istotną kwestią jest też wysokość comiesięcznej raty. Wiele osób godzi się na wyższe RRSO, jeżeli tylko wysokość raty będzie odpowiednia. Nie ma w tym nic dziwnego. Zaciągając kredyt, musisz przeanalizować stan domowego budżetu. Pamiętaj o tym, że od momentu zawarcia umowy kredytowej jesteś zobligowany do comiesięcznego uiszczania rat. W budżecie domowym musi się więc znaleźć miejsce na ten wydatek. Rata kredytu gotówkowego nie powinna być dla ciebie zbyt obciążająca.

Inna grupa kredytobiorców zwraca natomiast uwagę na okres spłaty kredytu, ponieważ woli w krótszym czasie spłacić zobowiązanie. Analogicznie – należy tu brać pod uwagę swoje możliwości i stan finansów. Pamiętaj jednak, że zawsze można spłacić kredyt gotówkowy wcześniej.

Istotnym elementem jest także sama kwota kredytu. Oferty kredytów gotówkowych są dostępne na różne kwoty – pozyskane środki mogą sięgać nawet do 200 tysięcy złotych. Trzeba jednak pamiętać, że zawsze należy pożyczać tylko tyle, ile będziesz w stanie spłacić. Pozwoli to uniknąć popadnięcia w tak zwaną spiralę zadłużenia.

Praktycznie każdy bank pozwala obecnie na zaciągnięcie kredytu bez wychodzenia z domu. Kredyt gotówkowy online to najlepsza opcja – wniosek o kredyt gotówkowy wypełnia się za pośrednictwem platformy internetowej, a decyzja wydawana jest w ciągu kilkunastu minut. Bank ocenia zdolność kredytową, jednak nie ma konieczności dostarczania zaświadczeń (na przykład o dochodach). Warto więc zwracać uwagę na łatwość zaciągnięcia kredytu i uproszczone procedury.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij