2021-05-15 18:54:00

Wisła Puławy awansowała do 2 ligi! Pokonali na wyjeździe Sokół Sieniawa

Wisła Puławy pokonała bezpośredniego rywala i zapewniła sobie awans do 2 ligi! (fot. Wisła Puławy)
Wisła Puławy na sześć kolejek przed końcem sezonu zapewniła sobie zwycięstwo w rozgrywkach 3 ligi gr. IV. "Duma Powiśla" pokonała na wyjeździe Sokół Sieniawa 1-0 po bramce Adriana Paluchowskiego i w przyszłym sezonie zagra w 2 lidze.

Wisła Puławy już po sześciu minutach objęła prowadzenie w meczu z Sokołem Sieniawa. Na listę strzelców wpisał się najlepszy strzelec rozgrywek 3 ligi gr. IV - Adrian Paluchowski. Było to już jego 28 trafienie w sezonie 2020/21. Chwilę później goście musieli grać w dziesiątkę, bowiem czerwoną kartkę obejrzał Błażej Cyfert. Podopieczni Ryszarda Kuźmy ruszyli do ataku, ale nie potrafili zdobyć bramki wyrównującej. Do przerwy "Duma Powiśla" prowadziła jedną bramką.

W drugiej połowie gospodarze mieli przewagę, ale nie przełożyło się to na żadne bramki. Ostatecznie Wisła wygrała 1-0. W tym samym czasie Stal Stalowa Wola zremisowała z KS Wiązownica. Tym samym na sześć kolejek przed końcem rozgrywek 3 ligi "Duma Powiśla" zapewniła sobie awans do 2 ligi!

0-1 Adrian Paluchowski (6)