https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2021-04-27 22:29:00

Andriej Karpow w poważnym stanie po wypadku na treningu!

Andriej Karpov ma złamane dziewięć żeber oraz przebite płuco. (fot. Mateusz Biskup)
Andriej Karpov ma złamane dziewięć żeber oraz przebite płuco. (fot. Mateusz Biskup)
Andriej Karpov uległ groźnemy wypadkowi na treningu 7R Stolaro Stali Rzeszów, który odbywał się w Grudziądzu. Ukraiński żużlowiec jest po operacji, ale jego stan wciąż jest poważny.
 
7R Stolaro Stal Rzeszów rozpoczęła przygotowania do sezonu 2021 na torze w Grudziądzu. Jednak już na drugim treningu "Żurawi" doszło do fatalnego wypadku. Andriej Karpow uderzył z całym impetem najpierw o tor, a później o bandę. Ukraiński żużlowiec natychmiast został przetransportowany do szpitala w Grudziądzu.
 
34-latek ma złamane dziewięć żeber i przebite płuco. Doszło również do krwotoku wewnętrznego. Ponadto Karpov ma krwiaka na nerce. Tuż przed godziną 22 zakończyła się operacja. Obrażenie zagrażały życiu ukraińskiego żużlowca. Wciąż jego stan określany jest jako poważny.
 
- U Andrieja stwierdzono złamanie 9 żeber i przebicie płuca, a zawodnik był w stanie bezpośrednio zagrażającym życiu. Na szczęście w chwili obecnej jest po udanej operacji, jednak cały czas pozostaje w śpiączce farmakologicznej. Stan Andrieja jest ciężki. Przebywa na oddziale intensywnej terapii, zatamowano krwawienie. Czekamy na dalsze informacje ze szpitala w Grudziądzu, które natychmiast Państwu przekażemy. Wszyscy trzymamy kciuki za zdrowie Andrieja i życzymy mu jak najszybszego powrotu do zdrowia, domu i całej rodziny 7R Stolaro Stal Rzeszów! Trzymaj się Andriej! - czytamy na stronie Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego.
 
Andriej Karpow przez ostatnie dwa sezony był zawodnikem Wilków Krosno. Przed obecną kampanią przeniósł się do 7R Stolaro Stali Rzeszów. Jest kreowany na lidera drużyny.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 2

Rozwiąż działanie =

~anonim 2021-04-28 09:50:14 11 3

Aleś Ty głupi

Adg. 2021-04-28 08:37:19 4 8

Rozwiazac ta idiotyczna dyscypline sportu. Ile ludzi juz stracilo zycie i zdrowie. Sport niszowy a nieszczesc ogrom.

~anonim 2021-04-28 09:50:14 11 3

Aleś Ty głupi

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij