https://www.dikyspray.pl/


2021-04-27 15:20:00

Magdalena Jurczyk trafi do Developresu SkyRes Rzeszów. "Marzę o medalu"

Magdalena Jurczyk (z numerem 95) będzie grać w Developresie SkyRes Rzeszów. (fot. K. Różański)
Magdalena Jurczyk (z numerem 95) będzie grać w Developresie SkyRes Rzeszów. (fot. K. Różański)
Magdalena Jurczyk ma trafić do Developresu SkyRes Rzeszów. 25-letnia środkowa bloku w kampanii 2020/21 reprezentowała Joker Świecie. Był to jej debiut w Tauron Lidze.
 
Magdalena Jurczyk po świetnym sezonie opuszcza ekipę Jokera Świecie. 26-letnia środkowa ma w przyszłym sezonie grać w Developresie SkyRes Rzeszów. Co ciekawe Jurczyk pochodzi z Podkarpacia. Wychowała się w Cergowej koło Dukli. W siatkówkę rozpoczeła grę w Szkole Podstawowej w Dukli, później trafiła do trzecioligowego UKS-u Dębowiec. Od siedmiu lat grała na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Reprezentowała barwy Karpat Krosno, Wisły Warszawa, Jedynki Tarnów oraz Energetyka Poznań.
 
Natomiast w eipie Jokera Świecie zadebiutowała w Tauron Lidze. - W Świeciu grało mi się bardzo dobrze - mówi Magdalena Jurczyk cytowana przez portal nswiecie.pl 
 
- Jest to małe miasteczko, gdzie na trening miałam kilkanaście minut pieszo. Na początku sezonu nikt nie stawiał na nasz zespół i cieszę się, że pokazałyśmy wszystkim osobom, które w nas wątpiły, że zasługujemy na grę w ekstraklasie - dodaje 25-latka.
 
Jurczyk z naszych informacji ma trafić do ekipy "Rysic", gdzie zastąpi Zuzanne Efimienko-Młotkowską, która przejdzie do e.Leclerc Moya Radomki Radom. W sezonie 2020/21 25-latka była drugą najskuteczniejszą zawodniczką Jokera Świecie. W 22 meczach rozegrała 79 setów i zdobyła 189 punktów. Po za tym była czwartą najlepiej blokującą zawodniczką Tauron Ligi w sezonie zasadniczym.
 
- Chciałabym być lepszą zawodniczką z treningu na trening. Będę dalej pracować, żeby tak się stało. Liczę, że w przyszłym sezonie będę miała możliwość stanąć na podium i to jest takie moje ciche marzenie - kończy Magdalena Jurczyk.
 
Więcej o tym jak ma wyglądać w przyszłym sezonie Developresu SkyRes Rzeszów przeczytacie: "Przewidywany skład Developresu SkyRes Rzeszów na sezon 2021/22!".
 
źródło: nswiecie.pl
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij