https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2021-04-06 09:55:00

Developres SkyRes Rzeszów przed historyczną szansą! Dziś zagrają o finał z ŁKS-em Commercecon Łódź

Dziś Developres SkyRes Rzeszów może awansować do finału Tauron Ligi po raz pierwszy w historii. (fot. Developres)
Dziś Developres SkyRes Rzeszów może awansować do finału Tauron Ligi po raz pierwszy w historii. (fot. Developres)
Developres SkyRes Rzeszów dziś zagra z ŁKS-em Commercecon Łódź. Stan rywalizacji to 1-1. Dziś dowiemy się która z tych drużyn zmierzy się w finale TAURON Ligi z Chemikiem Police o złoty medal.
 
Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów dziś mają szansę zapisać się w historii klubu i po raz pierwszy awansować do finału rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet, która od poprzedniej kampanii nazywa się TAURON Ligą. Co prawda w poprzednim sezonie "Rysice" wywalczyły srebrny medal, jednak z powodu pandemii odstąpiono od rozgrywania play-offów. 

Do trzech razy sztuka

Po raz czwarty "Rysice" są w półfinale rozgrywek. Jednak wcześniej musiały uznać wyższość przeciwników. Najpierw w 2017 roku górą okazał się Chemik Police, a w kolejnych dwóch sezonach walkę o finał zawodniczki Developresu przegrywały... z ŁKS-em Commercecon Łódź.
 
W obecnym sezonie po raz trzeci z rzędu rzeszowianki rywalizują z ŁKS-em o wejście do najważniejszej rozgrywki w sezonie. Pierwszy mecz w Rzeszowie wygrała ekipa z Łodzi 3-0. Natomiast w rewanżu lepsze były podopiecznie Stephana Antigi, które zwyciężyły również nie tracąc seta. 
 
- Nie rozumiałem dlaczego graliśmy tak słabo w tym pierwszym meczu. W drugim spotkaniu pokazaliśmy charakter. To była fajna reakcja. Kolejny mecz będzie bardzo ciężki, ale będziemy gotowi - mówił po spotkaniu w Łodzi, Stephan Antiga. - Naszym autem są zmiany, wiem że dziewczyny cały czas są gotowe do gry.

"To jest mecz o wszystko"

- Marzyłam o tym, żeby nie mieć świąt. Mówiłam mężowi, że chcę w dobrym nastroju iść święcić koszyczek. To się udało. Jestem pewna, że we wtorek na maksa damy z siebie wszystko. To jest mecz o wszystko, wiadomo że dla ŁKS-u też. My się nie położymy. Będziemy gryźć parkiet i będziemy super zmotywowane - powiedziała przed tym spotkaniem Zuzanna Efimienko-Młotkowska.
 
O tym kto zagra o "złoto" zdecyduje trzeci mecz, który odbędzie się już dziś o 20:30 na Hali Podpromie w Rzeszowie. Niestety spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności. Jednak transmisję z tego wydarzenia przeprowadzi Polsat Sport. Poniżej zapowiedź meczu o finał, którą przygotował klub z Rzeszowa.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij