2021-03-14 17:32:00

Eurobud JKS Jarosław nie dał rady KPR-owi Kobierzyce

Eurobud JKS Jarosław przegrał w Kobierzycach (fot. Patryk Górecki)
Eurobud JKS Jarosław w nienajlepszych humorach wróci na Podkarpacie. Podopieczne Reidara Moistada przegrały na wyjeździe z KPR-em Kobierzyce.

Spotkanie rozpoczęło się od trafień kołowych. Najpierw piłkę w siatce umieściła Sylwia Matuszczyk, a tuż po niej Zuzanna Ważna. Obie ekipy długo budowały swoje akcje, szukając pewnych sytuacji rzutowych. Częściej udawało się to Eurobud JKS-owi Jarosław. Po bramce Martyny Żukowskiej, kiedy przewaga "czarno-niebieskich" wzrosła do trzech oczek, o czas poprosiła Edyta Majdzińska.

KPR Kobierzyce miał problemy w ofensywie. Oprócz niecelnych rzutów zmagał się również z błędami podań i faulami ofensywnymi. W drużynie gości dobrze funkcjonowała za to współpraca z obrotową. Gospodynie zdołały zmniejszyć straty do dwóch bramek za sprawą trafienia Oli Kucharskiej. Przerwy na rozmowę ze swoją drużyną zażądał Reidar Moistad.

Uwagi pomogły tylko na chwilę. Jarosławianki ponownie zwiększyły dystans. Końcówkę pierwszej połowy lepiej rozegrały jednak populanre "Kobierki". Szansę na zdobycie bramki kontaktowej miała Barbara Zima, ale piłka posłana przez całe boisko trafiła w poprzeczkę. Tym samym KPR schodził na przerwę, tracąc dwa oczka.

Drugą część spotkania lepiej zaczęły zawodniczki Edyty Majdzińskiej. W krótkim czasie doprowadziły do remisu, a następnie wyszły na pierwsze w meczu prowadzenie. Kilka ważnych interwencji zanotowała Zima. W ekipie przyjezdnych najskuteczniejsze były Olesia Parandii oraz Valentina Nestsiaruk.

Kobierzyczanki złapały wiatr w żagle w ostatnim kwadransie spotkania. Znacznie przyspieszyły grę w ataku i systematycznie zwiększały dystans dzielący je od ekipy z Jarosławia. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wygraną gospodyń 28-22.

KPR Kobierzyce – Eurobud JKS Jarosław 28-22 (11-13)

KPR Kobierzyce:  Kowalczyk, Zima – Jakubowska 8, Kucharska 1, Ilnicka, Tomczyk 2, Janas 5, Buklarewicz 2, Ivanović 1, Wiertelak 2, Ważna 2, Koprowska 1, Despodovska, Wicik 4

Eurobud JKS Jarosław: Szczurek 1, Ciąćka – Mikosz, Nestsiaruk 5, Pietras 1, Zimny 1, Strózik, Kozimur 1, Parandii 4, Donets, Matuszczyk 7, Żukowska 2