2021-03-08 23:28:00

Asseco Resovia przegrała z AZS Indykpolem Olsztyn na zakończenie rundy zasadniczej

Asseco Resovia przegrała z Indykpolem AZS Olsztyn 1-3. (fot. P. Cibowicz/Asseco Resovia)
Siatkarze Asseco Resovii niespodziewanie przegrali na zakończenie rundy zasadniczej z Indykpolem AZS Olsztyn 1-3. Tym samym "Pasiaki" mogą wypaść z czołowej czwórki przed play-offami.

Siatkarze Asseco Resovii musieli wygrać mecz z Indykopolem AZS Olsztyn, aby zapewnić sobie czwarte miejsce w sezonie zasadniczym. Było to, o tyle ważne, że dawało im możliwość gry decydujacych meczów ćwierćfinałowych we własnej hali.

Pierwszy set był niezwykle ciekawy. Żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie przewagi. W końcówce lepiej spisali się gospodarze i wygrali 29-27. W drugiej odsłonie poniedziałkowego meczu gospodarze od razu objęli prowadzenie. W końcówce goście zdobyli kilka punktów z rzędu, ale to Indykpol triumfował 25-23 i objał prowadzenie w meczu 2-0.

W trzeciej partii wydawało się, że wszystko wróciło do normy. Podopieczni Alfredo Martilottiego, który zastępował w tym meczu Alberto Giullianiego, szybko objęli prowadzenie. Włoski szkoleniowiec opuścił ten mecz z powodów rodzinnych. Natomiast siatkarze z Rzeszowa kontrolowali przebieg całego seta i łatwo wygrali tę partię 25-18.

Jednak w czwartym secie ponownie lepsi byli gospodarze, który wygrali tę partię 25-18 i w całym meczu 3-1. Warto dodać, że Indykpol AZS Olsztyn w tym meczu grał bez Mateusza Poręby. Środkowy przedłużył kontrakt z ekipą z Olsztyna, jednak na końcówkę sezonu został wypożyczony do Vero Volley Monza.

Asseco Resovia po tej porażce może spaść na piąte miejsce w tabeli Plus Ligi. Warunkiem jest zwycięstwo Skry Bełchatów nad MKS-em Będzin. Spotaknie to zostanie rozegrane we wtorek. Natomiast AZS Olsztyn czeka jeszcze mecz z GKS-em Katowice. Stawką tego pojedynku będzie 9. miejsce na zakończenie sezonu 2020/21.

Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia 3:1 (29:27, 25:23, 19:25, 25:18)