https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2021-03-08 23:28:00

Asseco Resovia przegrała z AZS Indykpolem Olsztyn na zakończenie rundy zasadniczej

Asseco Resovia przegrała z Indykpolem AZS Olsztyn 1-3. (fot. P. Cibowicz/Asseco Resovia)
Asseco Resovia przegrała z Indykpolem AZS Olsztyn 1-3. (fot. P. Cibowicz/Asseco Resovia)
Siatkarze Asseco Resovii niespodziewanie przegrali na zakończenie rundy zasadniczej z Indykpolem AZS Olsztyn 1-3. Tym samym "Pasiaki" mogą wypaść z czołowej czwórki przed play-offami.
 
Siatkarze Asseco Resovii musieli wygrać mecz z Indykopolem AZS Olsztyn, aby zapewnić sobie czwarte miejsce w sezonie zasadniczym. Było to, o tyle ważne, że dawało im możliwość gry decydujacych meczów ćwierćfinałowych we własnej hali.
 
Pierwszy set był niezwykle ciekawy. Żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie przewagi. W końcówce lepiej spisali się gospodarze i wygrali 29-27. W drugiej odsłonie poniedziałkowego meczu gospodarze od razu objęli prowadzenie. W końcówce goście zdobyli kilka punktów z rzędu, ale to Indykpol triumfował 25-23 i objał prowadzenie w meczu 2-0.
 
W trzeciej partii wydawało się, że wszystko wróciło do normy. Podopieczni Alfredo Martilottiego, który zastępował w tym meczu Alberto Giullianiego, szybko objęli prowadzenie. Włoski szkoleniowiec opuścił ten mecz z powodów rodzinnych. Natomiast siatkarze z Rzeszowa kontrolowali przebieg całego seta i łatwo wygrali tę partię 25-18.
 
Jednak w czwartym secie ponownie lepsi byli gospodarze, który wygrali tę partię 25-18 i w całym meczu 3-1. Warto dodać, że Indykpol AZS Olsztyn w tym meczu grał bez Mateusza Poręby. Środkowy przedłużył kontrakt z ekipą z Olsztyna, jednak na końcówkę sezonu został wypożyczony do Vero Volley Monza.
 
Asseco Resovia po tej porażce może spaść na piąte miejsce w tabeli Plus Ligi. Warunkiem jest zwycięstwo Skry Bełchatów nad MKS-em Będzin. Spotaknie to zostanie rozegrane we wtorek. Natomiast AZS Olsztyn czeka jeszcze mecz z GKS-em Katowice. Stawką tego pojedynku będzie 9. miejsce na zakończenie sezonu 2020/21.

Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia 3:1 (29:27, 25:23, 19:25, 25:18)

Indykpol AZS Olsztyn:
Schulz, Woch, Andringa, Stępień, Concepcion, Schott - Ciunajtis (libero) oraz Wolański, Kapica
 
Asseco Resovia:
Butryn, Tammemaa, Szerszeń, Drzyzga, Jendryk, Cebulj - Potera (libero) oraz Mariański (libero), Krulicki, Hain, Domagała, Woicki, Taht

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij