2021-03-08 20:10:00

Developres SkyRes Rzeszów wygrał za "trzy" i pozbawił drugiego miejsca Grupa Azoty Chemika Police

Developres SkyRes Rzeszów pokonał Grupa Azoty Chemika Police i zgarnął komplet
Developres SkyRes Rzeszów okazał się lepszy w hicie kolejki i pokonał Grupa Azoty Chemika Police. Popularne "Rysice" tym samym pozbawiły przyjezdne możliwości zajęcia drugiego miejsca po fazie zasadniczej.

Początek meczu lepiej rozpoczął się dla Grupa Azoty Chemika Police, jednak Developres SkyRes Rzeszów szybko odrobił straty. Spotkanie zrobiło się bardzo zaciętę, a prowadziły raz gospodynie, a raz przyjezdne. Z czasem jednak odskoczyły podopieczne Stephana Antigi, które jednak roztrwoniły przewagę. W końcówce zrobiło się bardzo ciekawie.

Przyjezdne siadły na ekipę znad Wisłoka, a do wyłonienia zwycięzcy seta potrzebne były przewagi. Błąd przy stanie 27-27 popełniła Kiera Van Ryyk, która zagrała piłkę w aut. Chemik nie zmarnował szansy i po chwili wygrywał 29-27, a seta zamknęła Martyna Łukasik. Początek drugiej odsłony był wyrównany, a oba zespoły szły cios za cios.

Policzanki nie dawały za wygraną, ale Developres z czasem odskoczył ekipie z województwa zachodniopomorskiego. Miejscowe powoli się rozpędzały i ostatecznie wygrały drugiego seta 25-18, po tym jak błąd serwisowy popełniła Indy Baijens. Na tablicy wyników był więc remis. Rzeszowianki chciały pójść za ciosem, ale początek trzeciej partii. identycznie jak drugiej, był wyrównany.

Wynik przez niemal całego trzeciego seta oscylował wokół remisu, wobec czego znowu były potrzebne przewagi. W nich tym razem lepsze były "Rysice", które wygrały 27-25, po tym jak zatrzymana została Agnieszka Kąkolewska. Przyjezdne straciły więc szansę na komplet punktów, ale nadal mogli zdobyć dwa "oczka".

Od początku to jednak Developres lepiej się prezentował na parkecie, kontrolując przebieg czwartego seta. Z czasem jednak zaczęło się robić niebezpiecznie, a zespół z Polic zaczął skracać dystans. Końcówka seta była bardzo zacięta, jednak znowu to podopieczne Stephana Antigi stanęły na wysokości zadania i wygrały cały mecz 3-1.

Developres SkyRes Rzeszów - Grupa Azoty Chemik Police 3-1 (27-29, 25-28, 27-25, 25-22)