2021-02-07 20:54:00

Hit dla ŁKS-u Commercecon Łódź! Oczko Developresu SkyRes Rzeszów w meczu na szczycie

Developres SkyRes Rzeszów w hicie kolejki przegrał z ŁKS-em Commercecon Łódź (fot. Patryk Górecki)
Dzisiejsze spotkanie Developresu SkyRes Rzeszów z ŁKS-em Commercecon Łódź przyniosło sporo emocji. Obie ekipy dzielnie walczyły, ale ostatecznie wygrałty gospodynie, jednak "Rysice" zgarnęły "oczko".

Dzisiejsze starcie Developresu SkyRes Rzeszów z ŁKS-em Commercecon Łódź było określane mianem meczu na szczycie. Początek bardzo dobrze ułożył się dla miejscowych, które wypracowały sobie trzypunktową przewagę. Z czasem to jednak popularne "Rysice" mocniej przycisnęły i doprowadziły do wyrównania, a następnie objęły prowadzenie.

Wydawało się że to podopieczne Stephana Antigi dostały wiatru w żagle i pewnie kroczyły po zwycięstwo w pierwszym secie. ŁKS jednak mocniej przycisnął i doprowadził do wyrównania. Końcówka pierwszej odsłony była niezwykle zacięta, a oba zespoły za wszelką cenę chciały wygrać. Ostatecznie lepszy okazał się zespół znad Wisłoka, który zwyciężył 27-25, a seta wykończyła Jelena Blagojević.

Drugi set ponownie lepiej rozpoczął się dla zespołu z Łodzi, który szybko objął prowadzenie. Gospodynie dobrze się prezentowały na boisku i kontrolnowały przebieg starcia. Developres próbował doprowadzić do wyrównania i to mu się udało. Łodzianki szybko jednak odjechały przyjezdnym, które nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa.

Chwilę później ponownie był remis, ale "Rysicom" już nie udało się pójść za ciosem i podwyższyć prowadzenie. Drugiego seta wygrał ŁKS w stosunku 25-23, a wykończyła go Nadja Ninković. Podrazniony zespół z Rzeszowanie zamierzał tak tego zostawiać. Podopieczne Stephana Antigi szybko objęły prowadzenie, a następnie odjechały miejscowym.

ŁKS tego dnia bardzo dobrze się prezentował i w pewnym momencie wyrównał, a na tablicy wyników było 7-7. Sytuacja ta dodała gospodyniom skrzydeł, które następnie odskoczyły podkarpackiej ekipie. Mecz był niezwykle ciekawy, bowiem raz prowadziła jedna, a raz druga drużyna. W końcówce jednak mocniej przycisnął zespół z Łodzi, który wygrał 25-22, a seta ponownie zamkneła Ninković.

Developres tym samym stracił szansę na komplet oczek, jednak nadal mógł zyskać dwa punkty. Lepiej seta ponownie rozpoczęły "Rysice", które za wszelką cenę chciały doprowadzić do wyrównania. Developres kontrolował sytuację na boisku, jednak z czasem to ŁKS objął prowadzenie. Spotkanie było bardzo zacięte, a oba zespoły liczyły na wygraną.

Podopieczne Stephana Antigi nie zamierzały tak tego zostawiać i szybko wyrównały, a następnie wyprowacowały przewagę dwóch punktów. Przyjezdne dostały wiatru w żagle, ale ŁKS tanio skóry sprzedawać nie chciał. Końcówka była bardzo wyrównana, ale lepsze okazały się "Rysice", które wygrały 26-24.

Oba zespoły tym samym miały po punkcie, a zwycięzcę meczu musiał wyłonić tie-break. Jego początek był wyrównany, a oba zespoły szły cios. Wynik kręcił się wokół remisu, jednak z czasem to ŁKS objął prowadzenie, a następnie odskoczył Developresowi. Rzeszowianki próbowały jeszcze powaczyć, ale ostatecznie przegrały 15-12, a zwycięswo ekipy z Łodzi przypieczętowała Katarina Lazović.

ŁKS Commercecon Łódź - Developres SkyRes Rzeszów 3-2 (25-27, 25-23, 25-22, 24-26, 15-12)