2021-02-06 22:03:00

Stal Mielec przegrała z VIVE Łomża Kielce

Stal Mielec przegrała z VIVE Łomża Kielce (fot. PGNiG Superliga)
Stal Mielec od porażki rozpoczęła tegoroczne zmagania w PGNiG Superlidze. Podopieczni Dawida Nillsona musieli uznać wyższość VIVE Łomża Kielce.

W pierwszych minutach brylowali skrzydłowi, Cezary Surgiel i Sigvaldi Gudjonsson zdobyli wspólnie pierwsze cztery trafienia dla kieleckiej strony, a gdy kolejne gole dołożyli Vlad Kulesh i Nicolas Tournat, po dziesięciu minutach gry VIVE Łomża Kielce prowadziło 6-2. Po początkowym fragmencie Stal Mielec postawiła o wiele trudniejsze warunki.

Kilka interwencji zaliczył bramkarz Stali, Tomasz Wiśniewski. Przyjezdni znacznie częściej zaczęli również znajdować drogę do kieleckiej bramki. Prym wiódł w tym Miljan Ivanović. Efektem, krok po kroku, mielczanie doprowadzili do remisu. W 20. minucie gry Mateusz Flont wyrównał stan meczu na 11-11. Lepsza postawa gości na nowo pobudziła Mistrzów Polski

Kielczanie po chwili niemocy zanotowali serię trzech trafień bez odpowiedzi rywala i odbudowali zaliczkę, a na zmianę stron zeszli prowadząc różnicą pięciu “oczek”. Co ciekawe, już w trakcie pierwszej połowy wszyscy gracze z pola VIVE Łomża Kielce mieli na swoim koncie przynajmniej jedno trafienie, a najwięcej zgromadził ich Sigvaldi Gudjonsson.

Drugą partię gospodarze otworzyli dwiema bramkami i obie ekipy dzieliło już siedem goli. W bramce Mistrzów Polski Mateusza Korneckiego zmienił Miłosz Wałach. VIVE Łomża Kielce kontrolowało przebieg meczu, co nie znaczy ,że rywale złożyli broń. W pewnym momencie mielczanie zmniejszyli straty do zaledwie trzech bramek.

Podobnie jak w trakcie pierwszej połowy, przewaga Mistrzów Polski rosła wraz z upływem czasu. Snajperskie popisy kontynuował Gudjonsson, skuteczny był Surgiel, dobrze między słupkami odnalazł się Wałach, co zapewniało gospodarzom spokój. Ostatni kwadrans i dominacja gospodarzy sprawiła, że rozmiary wygranej sięgnęły aż dziesięciu bramek, choć w apogeum różnica sięgnęła dwunastu trafień.

VIVE Łomża Kielce - Stal Mielec 38-28 (19-14)

VIVE Łomża Kielce: Kornecki, Wałach - Vujović 4, Olejniczak 3, Sićko 3, Tournat 3, Kulesh 4, Moryto 2, Surgiel 6, Kaczor 2, D. Dujshebaev 2, Gudjonsson 9

Stal Mielec: Wiśniewski, Witkowski - Wilk 1, Janyst 1, Mochocki, Flont 1, Nowak 1, Valyntsau 2, Chodara 2, Monczka 3, Adamczuk 2, Petrović 3, Krytski 3, Wojdak 4, Ivanović 5, Krupa