2021-02-06 17:09:00

Asseco Resovia Rzeszów pokonała na wyjeździe VERVA Warszawa

Asseco Resovia Rzeszów wygrała na wyjeździe z VERVA Warszawa (fot. Patryk Górecki)
Asseco Resovia Rzeszów pewnie pokonała ekipę VERVA Warszawa. Podopieczni Alberto Giulianiego ugrali w stolicy komplet oczek.

Dzisiejsze spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło sie dla Asseco Resovii Rzeszów, która szybko objęła prowadzenie 4-1. VERVA Warszawa nie zamierzała tak tego zostawiać i czym prędzej ruszyła do odrabiania strat. Podopieczni Alberto Giulianiego kontrolowali jednak sytuację na boisku, a z czasem włączyli piąty bieg i odjechali miejscowym.

Ekipa ze stolicy próbowała jeszcze nawiązać walkę. Gospodarze zmniejszyli straty, ale ostatecznie seta wygrał zespół z Rzeszowa, w stosunku 25-22, a zamknął go udanym atakiem Karol Butryn. Drużyna z Warszawy za wszelką cenę chciała doprowadzić do wyrównania w setach, jednak inne zdanie na ten temat mieli przyjezdni. Początek drugiej odsłony był wyrównany, a oba zespoły szły cios za cios.

Zarówno jedni jak i drudzy dzielnie walczyli, a wynik niemal przez cały czas kręcił się wokół remisu. Ostatecznie jednak w drugiej odsłonie lepsza okazała się VERVA, która wygrała 25-22, a zamknął ją Michał Superlak. Stan meczu tym samym się wyrównał, a to oznaczało, że w trzecim secie można będzię spodziewać się zaciętej walki.

Tak też było, a oba zespoły szły cios za cios. Z czasem to jednak Asseco Resovia objęła prowadzenie, a następnie odskoczyła drużynie z Warszawy. VERVA próbowała jeszcze powalczyć o korzystny rezultat, ale to ekipa z Rzeszowa była w gazie i pewnie wygrała 25-17. Zespół z Podkarpacia miał więc już pewny punkt, jednak podopieczni Alberto Giulianiego nie zamierzali się tym zadowalać i po chwili rozpoczęli walkę o komplet.

Rzeszowianie szybko objęli prowadzenie, które następnie utrzymywali, nie dając szans miejscowym na chociażby wyrównanie. Siatkarze z Podkarpacia kontrolowali sytuację na boisku i pewnie kroczyli ku wygranej. Miejscowi próbowali jeszcze zmniejszyć straty, ale ostatecznie to Asseco Resovia wygrała seta 16-25, którego zamknął Rafał Buszek

VERVA Warszawa - Asseco Resovia Rzeszów 1-3 (22-25, 25-22, 17-25, 16-25)