https://www.dikyspray.pl/


2021-01-29 09:01:50

Trening piłkarski w domu na drabince gimnastycznej

Podobne tematy drabinki gimnastyczne
Drabinki gimnastyczne mogą być znakomitym uzupełnieniem treningu piłkarskiego. To świetny sposób na wzmocnienie mięśni i poprawę koordynacji ruchowej. Co najważniejsze, po zakupie odpowiedniego wyposażenia, można ćwiczyć przez cały rok we własnym domu.
 
Gra w piłkę to nie tylko praca na boisku. Warto uzupełnić treningi na murawie codziennymi ćwiczeniami, które poprawią naszą siłę, motorykę i koordynację. Mowa tutaj nie tylko o bieganiu czy siłowni. Doskonałym sposobem na wzmocnienie całego ciała są ćwiczenia na drabinkach gimnastycznych.
 
Tego rodzaju aktywność może być wykorzystywana przez piłkarzy w trakcie przygotowań do sezonu, bądź już podczas jego trwania.  Warto zwrócić uwagę na drabinki gimnastyczne BenchK, które sprawdzą się także w trakcie rehabilitacji i przy powrocie do pełnej sprawności po kontuzji.

Drabinki gimnastyczne jako uzupełnienie treningu piłkarskiego

Największą zaletą ćwiczeń na drabinkach gimnastycznych jest fakt, że można ćwiczyć w domu dbając o dobrą formę przez cały rok. Jeżeli wykorzystamy do tego dodatkowe akcesoria, np. poręcze, ławkę do ćwiczeń czy drążek do podciągania - możemy z powodzeniem zastąpić nim trening na tradycyjnej siłowni.
 
Trening z wykorzystaniem drabinki gimnastycznej w warunkach domowych pomoże nam wzmocnić wszystkie partie mięśniowe - w zależności od tego, jakie konkretne ćwiczenia będziemy wykonywać.
 
- Drabinki gimnastyczne w treningu przygotowania fizycznego piłkarza można wykorzystać dość hybrydowo - mówi nam Marcin Sambor, trener piłki nożnej i przygotowania fizycznego. - Używywając drabinek gimnastycznych w łatwy sposób możemy zaczepić gumy oporowe do kształtowania siły, aktywacji mięśni, czy mobilności w stawach, względem wzrostu zawodnika. Jest przydatne do każdej kategorii wiekowej.
 

Trening siłowy i stretching - także na drabinkach gimnastycznych

Wachlarz ćwiczeń z wykorzystaniem drabinki gimnastycznej jest bardzo duży, a w internecie znajduje się mnóstwo poradników, które pomogą w odpowiedni sposób dobrać ćwiczenia.
 
- Drabinki gimnastyczne świetnie sprawdzą się w stretchingu, jak i wspomnianym wcześniej pogłębianiu mobilności w stawach poprzez np. rozciąganie kanapowe, które możemy dostosować do każdej długości kończyny dolnej, zakresu ruchu w stawie; czy przysiad z asekuracją rąk, dzięki ilości i bliskości szczebelków - tłumaczy Marcin Sambor.
 
- Przy pomocy szczebelków zastosujemy w prosty sposób stretching mięśni podudzi czy całej grupy kulszowo-goleniowej.
 
Takie ćwiczenia jak unoszenie nóg w podporze na przedramionach lub wisząc na drążku to doskonały sposób na wzmocnienie mięśni brzucha; pompki na poręczach pomogą nam wzmocnić mięśnie ramion, szczególnie tricepsy. Wykorzystują taśmy TRX lub gumy oporowe jesteśmy w stanie zrobić w zasadzie pełny trening siłowy rąk czy klatki piersiowej. Podciąganie na drążu rozwiną mięśnie pleców i barków.
 
Bez problemu dobierzemy odpowiednie ćwiczenia, która wzmocnią także dolne partie ciała - w szczególności mięśnie nóg. Dobór ćwiczeń oraz liczby powtórzeń i serii zależy oczywiście od tego jakie efekty chcemy osiągnąć.
 

Trening dla dzieci z wykorzystaniem drabinek gimnastycznych 

Ćwiczenia z wykorzystaniem drabinek gimnastycznych z powodzeniem sprawdzą się także w treningu dla najmłodszych adeptów piłki nożnej. Drabinki gimnastyczne do pokoju dziecka to rozwiązanie po które coraz częściej sięgają rodzice.
 
Połączenie gum oporowych z drabinką to bardzo dobre rozwiązanie do wprowadzenia młodego zawodnika w trening siłowy i regresje wielu ćwiczeń. Jak sama nazwa mówi, a dokładniej jej drugi człon "gimnastyczna", pozwala nam ona wykonać ćwiczenia gimnastyczne, jak np. zwis oburącz czy wspieranie oburącz - dodaje Marcin Sambor.

- Tutaj kłania się nam rodzaj siły wytrzymałościowej poprzez skurcz izometryczny. Idąc tym tropem, drabinka gimnastyczna, jest przydatna podczas powrotu po kontuzji. Pomaga w sprawdzeniu zakresu ruchu i zastosowaniu wcześniej wpomnianej izometrii jako podstawy w rehabilitacji nie tylko piłkarza, ale każdego człowieka.
 
Wykonywanie podstawowych ćwiczeń z wykorzystaniem drabinek gimnastycznych może więc znacznie pomóc w rozwoju każdego sportowca.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij