2021-01-12 20:38:00

Developres SkyRes Rzeszów przegrał z Grupa Azoty Chemikiem Police

Developres SkyRes Rzeszów przegrał na wyjeździe z Grupa Azoty Chemikiem Police (fot. Patryk Górecki)
Developres SkyRes Rzeszów przegrał na wyjeździe Grupa Azoty Chemikiem Police, choć wygraną miał na wyciągnięcie ręki. Ekipa Stephana Antigi w setach wygrywała już 2-0, jednak ostatecznie przegrała 3-2.

Wtorkowy mecz Developresu SkyRes Rzeszów z Grupa Azoty Chemikiem Police od początku był wyrównany, a oba zespoły szły cios za cios. Z czasem to jednak popularne "Rysice" odskoczyły. Gospodynie nie zamierzay tak tego zostawiać i po chwili doprowadziły do wyrównania. Końcówka pierwszego seta była bardzo zacięta, lecz lepsze okazały się podopieczne Stephana Antigi.

Po krótkiej przerwie, ekipa znad Wisłoka ruszyła do ataku. Zespół z województwa zachodniopomorskiego za wszelką cenę chciał się zrehabilitować i doprowadzić do wyrównania w setach. Z czasem jednak zespół z Rzeszowa włączył piąty bieg i w drugim secie wygrał 25-17. Popularnym "Rysicom" brakowało już zaledwie jednego seta by pewnie wygrać za trzy,

Policzanki próbowały jeszcze ratować sytuację. Trzeci set był bardzo zacięty, choć z czasem to miejscowe przejęły inicjatywę. Developres SkyRes Rzeszów starał się doprowadzić do wyrównania, jednak zespół Chemika nie dał za wygraną i wygrał 25-19, łapiąc tym samym kontakt. Podopieczne Stephana Antigi chciały szybko zamknąć sprawę i wygrać za trzy, jednak gospodynie dostały wiatru w żagle.

Ekipa z województwa zachodniopomorskiego chciała pójść za ciosem i to jej się udało. Grupa Azoty Chemik Police bardzo dobrze prezentował się w czwrtym secie, którego wygrał 25-16 i tym samym doprowadził do wyrównania. Zwycięzcę musiał wyłonić tie-break i w nim lepsze okazały się gospodynie, które zwyciężyły 15-13, a cały mecz 3-2.

Grupa Azoty Chemik Police - Developres SkyRes Rzeszów 3-2 (23-25, 17-25, 25-19, 25-16, 15-13)