https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-12-16 13:29:44

Najlepsze zimowe sporty dla Polaków

Podobne tematy sport lifestyle
W końcu nadeszła zima, pora roku, kiedy każdy chce się zaszyć w domu z kocykiem i ciepłą herbatką i coś poczytać albo pooglądać. Zima w tym roku zachęca nas do pozostania w domu i spędzenia czasu w rodzinie, oglądając np. sporty zimowe.

Polacy kochają zimowe sporty i zakłady sportowe. Nie tylko zdrapki, ale też takie zakłady jak VulkanBet zakłady sportowe są dość popularne w Polsce. W końcu wszyscy lubimy, kiedy nasi sportowcy osiągają sukcesy. Wzbudza to w nas dumę i radość oraz wiele innych emocji. Często trzyma w napięciu i w momentach porażki wywołuje złość i rozczarowanie.

Polacy bardzo lubią oglądać rywalizację innych. Popularność zimowych sportów nie maleje, a ich fani mają do wyboru wiele dyscyplin, które można oglądać i obstawiać zakłady u legalnych bukmacherów.

Skoki narciarskie

Skoki stały się polską dyscypliną narodową po tym, jak Adam Małysz zaczął osiągać sukcesy na skoczniach narciarskich. Małysza oglądało się całymi rodzinami, niezależnie od tego, czy lubiło się sport, czy nie.
 
Niezrównany Małysz należał do najlepszych skoczków, któremu nie mogli dorównać nawet tacy skoczkowie jak Martin Schmitt, Sven Hannawald czy Janne Ahonen. To właśnie Adam Małysz wszczepił Polakom miłość do skoków narciarskich.
 
Po występach Adama  Małysza w całym kraju zapanowała małyszomania. Obecnie Małysza  zastąpił Kamil Stoch. Dzisiaj możemy też liczyć na sukcesy nie tylko jednego skoczka, ale całej reprezentacji. Oprócz Stocha mamy jeszcze Piotra Żyłę i Dawida Kubackiego.
 
Polscy skoczkowie w każdych zawodach zaliczani są do grona faworytów. Są oni bez wątpienia zdolnymi sportowcami, ale nie są tak medialni, jak Małysz. Potrafią dostarczyć wiele emocji, a Piotr Żyła podbija serca nie tylko osiągnięciami sportowymi.
 
Miejmy nadzieję, że wkrótce media zainteresują się skoczkami na nowo i Polacy ponownie zaczną zbierać się całymi rodzinami przed telewizorem, aby oglądać skoki. Bo profesjonalizmu i wysokich osiągnięć naszym skoczkom nie brakuje.
 
Prawdopodobnie w tym roku nie będziemy jednak mieć możliwości bezpośredniego uczestnictwa w turniejach. Możliwe, że również niektóre zawody zostaną odwołane, a większość z nich odbędzie się bez publiczności. Pozostaje nam tylko oglądanie skoków  przez internet lub kanały telewizyjne.
Nie wszyscy jednak wybierają oglądanie skoków. Co piąty Polak potrafi jeździć na nartach i chętnie wybiera się na narty w sezonie zimowym. Obecnie coraz więcej osób wybiera się na narty w polskie góry.  
Narciarstwo to sport, który wymaga od nas specjalnego sprzętu, ale dzięki obecnemu rozwoju danej dyscypliny, możliwe jest wypożyczenie odpowiedniego sprzętu i stroju na miejscu. Poza tym ceny są dość przystępne, na pewno jest o wiele taniej niż w Alpach. 

Hokej na lodzie

Kolejnym sportem, którym Polacy chętnie interesują się zimą, jest hokej na lodzie. Co prawda mecze hokejowe odbywają się w halach sportowych i turnieje mogą być rozgrywane cały rok, niezależnie od pory roku.
 
Dzisiejsi kibice mają dostęp do transmisji z wielu rozgrywek i lig, rozpoczynając od Polskiej Ligi Hokejowej, przez NHL do najlepszych lig europejskich. Dany sport drużynowy póki co nie cieszy się taką popularnością jak skoki narciarskie, ale to zawsze może ulec zmianie.
 
Obecnie trwają mecze Polskiej Hokej Ligi w sezonie 2020/2021. Znajdziemy tu drużyny z Krakowa, Katowic, Nowego Targu, Tych i innych miast. Ostatnio trwa znakomita passa JKH GKS Jastrzębie, które mają już przewagę nad GKS Tychy. W dość solidnej formie przedstawia się drużyna GKS Katowice.
Jak widzimy, hokej w Polsce ma się dobrze, rozgrywki trwają  i drużyny walczą o najlepsze miejsca w lidze. Prawie codziennie możemy obejrzeć mecze w sieci. Dodatkowo w dniach 17-19 grudnia na  lodowisku Jantor odbędzie się  turniej EIHC, gdzie reprezentacja Polski zmierzy się z Łotwą i Węgrami, a mecze będa transmitowane w TVP Sport i na Polskihokej.tv.

Łyżwiarstwo

Nie da się ukryć, że w Polsce chyba nikt nie wyobraża sobie zimy, a w szczególności świąt Bożego Narodzenia, bez jazdy na łyżwach. Właśnie na lodowisku można poczuć świąteczny klimat tego wspaniałego okresu, przy świątecznej muzyce i grzanym winie.
 
Profesjonalne łyżwiarstwo w Polsce niestety nie jest popularne. Jest ono również mocno niedofinansowane i wiele środków na rzecz polskiego związku łyżwiarstwa figurowego pochodzi z organizacji imprez, szkoleń itp.
 
Mimo tego Polacy często wybierają jazdę na łyżwach jako zimowy sport rozrywkowy. W Polsce można znaleźć naprawdę wiele obiektów oferujących jazdę na łyżwach. Warto też pamiętać, że tu zarówno, jak i przy nartach, nie ma konieczności posiadania własnego sprzętu. Większość lodowisk posiada w swojej ofercie wypożyczalnie łyżew.
 
Na niektórych lodowiskach można również skorzystać z pomocy instruktorów. Lodowiska są także bezpieczne dla dzieci, większość miejsc oferuje ślizgawki.

Tegoroczny sezon zimowy będzie wyglądał zupełnie inaczej od poprzednich. Głównie ze względu na panującą pandemię koronawirusa i związane z nią ograniczenia. Niemniej jednak światełkiem w tunelu jest możliwość uprawiania zimowych sportów samemu na otwartej przestrzeni.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij